X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Niezastąpione w każdej kuchni

Noże Fiskars Functional Form
Opracowanie: Profundo PR
Źródło: Profundo PR
Linia Functional Form firmy Fiskars to zestaw noży przeznaczonych do codziennego użytkowania. Zróżnicowany wachlarz asortymentu pozwala na wybór odpowiedniego noża, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Functional Form to bogata oferta noży kuchennych, z której każdy konsument może wybrać odpowiednie dla siebie modele. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nóż szefa kuchni. Szerokie ostrze przy rękojeści umożliwia łatwe i pewne siekanie, krojenie, porcjowanie. Dostępny w dwóch rozmiarach: 16 cm oraz 20 cm.

Nieocenionym w każdej kuchni jest także nóż do chleba. 23 cm ząbkowane, ostrze pozwala kroić różne rodzaje pieczywa, z łatwością przecina nawet twardą skórkę. Uzupełnieniem zestawu do chleba jest szpatułka do smarowania. Ułatwia rozsmarowywanie masła, margaryny, past, twarogów, a nawet miękkich serów.

Obieranie i krojenie drobnych warzyw oraz owoców umożliwiają skrobaczki ze stałym ostrzem i ruchomą głowicą, jak również małe, 7 cm noże do skrobania z prostym i zagiętym ostrzem.

Dla osób preferujących krojenie warzyw i owoców mniejszym nożem, Fiskars poleca 11 cm nóż do obierania, który pozwala również siekać drobne jarzyny czy zioła. Wśród małych noży na wyróżnienie zasługuje także nóż z ząbkowanym ostrzem, doskonały do pomidorów, warzyw czy owoców o śliskiej skórce.

Siekanie to jedna z podstawowych czynności podczas przygotowywania potraw. Wśród noży Functional Form dostępne są również modele, które ułatwiają wykonywanie tego zadania. Nóż do siekania typ azjatycki 17 cm, nóż Deba 12 cm i nóż Usuba 18 cm, bazujące na japońskich wzorach, ułatwiają sporządzanie nawet najbardziej wymyślnych dań.

Dla smakoszy wykwintnych potraw Fiskars szczególnie poleca nóż do szynki i łososia z długim 28 cm, elastycznym ostrzem, umożliwiającym krojenie cienkich plastrów szlachetnych wędlin oraz uniwersalny nóż do mięsa pozwalający porcjować różne rodzaje mięs.

W samodzielnym zaś przygotowaniu dań mięsnych niezastąpione będą: nóż rzeźniczy z lekko zagiętym ostrzem doskonałym do oddzielania mięsa od kości i nóż do filetowania umożliwiający precyzyjne sporządzanie filetów.

Noże Fiskars Functional Form posiadają twardość 53 HRC. Są idealne do użytku domowego, jednak należy pamiętać, aby regulowanie je ostrzyć. Optymalną ostrość można uzyskać dzięki ostrzałce Roll-Sharp. Nie wymaga użycia energii elektrycznej, jest odpowiednia dla osób prawo- i leworęcznych. Zamontowana wewnątrz obudowy ceramiczna szpulka na ośce pozwala zachować odpowiedni kąt ostrzenia, czyli 15° z każdej strony oraz umożliwia szybkie wykonanie tej czynności.

Noże Fiskars Functional Form łączą w sobie ergonomię, funkcjonalność i elegancję. Antypoślizgowa rękojeść Softouch® z osłoną na palce gwarantuje pewny uchwyt i zapobiega wyślizgnięciu się noża podczas użytkowania. Rękojeść jest formowana wtryskowo bezpośrednio na ostrzu, zapewniając tym samym higieniczne i trwałe połączenie. Noże mogą być myte w zmywarce.
Źródło: Profundo PR
Opracowanie: Profundo PR
19-04-11 07:20:02