X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pralka, która zabłyśnie w Twojej łazience

Nowa pralka kompaktowa Shine
Opracowanie: Electrolux
Źródło: Electrolux
Zgodnie z prognozami, w 2050 roku aż 74% ludzi na świecie będzie mieszkać w miastach, na ograniczonej przestrzeni. Już teraz 39% Europejczyków nie może pozwolić sobie na oddzielną pralnię i korzysta z pralki w łazience. Szukając nowych, inteligentnych rozwiązań aranżowania przestrzeni w domu, zespół projektantów Electrolux w Porcii we Włoszech opracował koncepcję urządzeń kompaktowych Shine. Projektanci nawiązali do ważnych dla Electrolux cech wzornictwa takich, jak prostota i czystość stylu, dzięki którym nowe produkty łatwo jest zintegrować z pozostałym wyposażeniem łazienki.

“Chcieliśmy, aby nowe urządzenia przypominały swoim wyglądem bardziej meble do łazienki niż typowe pralki”, wyjaśnia Levente Szabo, główny projektant Shine oraz zdobywca pierwszej nagrody w konkursie Electrolux Design Lab w 2007 roku. ”Kształt i połyskujące wykończenie nowej pralki kojarzy się z porcelaną i ceramiką, materiałami charakterystycznymi dla urządzeń znajdujących się w łazience”.

Elementy świetlne na pierwszym planie
Podczas pracy nad projektem, zespół Electrolux bardzo dokładnie przeanalizował wnętrza współczesnych łazienek. Projektanci opracowali nowe wzornictwo, mając na względzie odpowiednie materiały, kolory, oświetlenie i otoczenie. “Łazienka coraz częściej staje się miejscem relaksu”, tłumaczy Calum Armstrong, Industrial Design Manager Fabric Care. “Projekt Shine pomaga stworzyć w niej terapeutyczną atmosferę, znaną z modnych wnętrz w stylu japońskim.”

Dookoła drzwi pralki Shine umieszczono zintegrowane znaki świetlne, które służą jednocześnie jako oświetlenie i interface urządzenia. Świetlny pierścień otaczający drzwi informuje zarówno o czasie prania jak i o fazie cyklu. Po uruchomieniu prania, pierścień wokół drzwi zaczyna się podświetlać w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, osiągając pełen okrąg w momencie zakończenia cyklu prania. “Kolorowy świetlny akcent to nie tylko dekoracja, która ładnie podświetla otoczenie pralki, ale także element, budzący pozytywne emocje użytkowników wobec urządzenia”, podsumowuje Calum.

Nie tylko wzornictwo
Tak jak każdy prawdziwie skandynawski projekt, pralkę Shine charakteryzuje nie tylko eleganckie wzornictwo. Urządzenie jest również bardzo funkcjonalne. Mały wyświetlacz umieszczony nad drzwiami pozwala na wybór programu prania, dostosowany do rodzaju ubrań, jakie umieścimy w bębnie.

Projekt pralki Shine firmy Electrolux zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów Eurocucina 2010 w Mediolanie w kwietniu tego roku. Goście targów mogli zobaczyć innowacyjną pralkę w dwóch wersjach. Model wolno stojący mieści się pod umywalką. Natomiast model do umieszczenia na ścianie można zawiesić między szafkami.
Źródło: Electrolux
Opracowanie: Electrolux Poland sp. z o.o.
19-01-05 07:16:03