X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kawowe ostre kąty

filiżanki
Opracowanie: MENU
Źródło: MENU
Świat współczesnego, kawowego designu przyjął w swoje szerokie objęcia nową propozycję duńskiej marki MENU. Propozycję o tyle niezwykłą, że charakteryzującą się nowoczesnym, bo ostro-agresywnym image’em.

Filiżanki do espresso z luksusowej, białej porcelany New Bone China są wyrazem minimalistycznych upodobań hedonistów zaczynających swój dzień aromatyczną kawą. Proste, delikatne i bardzo wyraziste filiżanki za sprawą ciekawie formowanego uszka bez otworu przypominają kubistyczne formy mistrzów tego stylu. Uchwyt uformowany jest w trójkąt, który sprawia takie wrażenie, jakby wypłynął przed momentem z bryły filiżanki. Niesłychanie w gruncie rzeczy pomysłowa, choć równie niesłychanie prosta forma jest bardzo modernistyczna.

New Bone China to bardzo luksusowa porcelana bazująca na amalgamatach popiołu kostnego, który od XVIII wieku jest wyznacznikiem królewskości i niepowtarzalności filigranowych form. Astronomicznie drogi popiół kostny jest współcześnie zastępowany chemicznymi surogatami. Niemniej jednak porcelana New Bone China duńskiej marki MENU jest, jak jej przodek, lekko przezroczysta – co należy do specyfiki tego typu luksusowej, wytwornej porcelany.

kafetiera
Opracowanie: MENU
Źródło: MENU
Linię uroczej i futurystycznej nieco zastawy projektu współpracującego z MENU francuskiego designera - Auréliena Barbry’ego - uzupełniają stalowe,
termiczne kafetiery z tłokowym zaparzaczem. Podwójne ścianki stworzonego z polerowanej, masywnej stali szlachetnej termodzbanka przez długi czas magazynują ciepło kawowego naparu.
Zmyślny, wyposażony w sitko tłoczek kafetiery pozwala dokładnie przeprowadzić ekstrakcję kawy, tak, by napój spełniał oczekiwania najbardziej wymagających smakoszy. Dolna część stalowej, kawowej prasy jest rozkładana, dzięki czemu można ją łatwo umyć.

Charakterystyczna dla dwóch kafetier tłokowych o pojemności 0,4 i 1 litra jest pokrywka z wysokiej jakości kauczukowej gumy, która bardzo szczelnie przylega do ścianek zaparzacza. W pokrywce znajduje się niewielki otwór, przez który kawa leje się delikatnym strumykiem.

Znamienny dla termokafetiery uchwyt o ostrym kącie nawiązuje do stylistyki filiżanek New Bone China. Całość może stanowić doskonały prezent dla amatorów parującej, aromatycznej kawy w prawdziwie francuskim stylu.

Uwodzący swoich gości za sprawą futurystycznego w designie zestawu filiżanek New Bone China i pasującej do nich termicznej kafetiery sklep zaprasza na kawową ucztę dla podniebienia.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
21-05-15 07:38:12