X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Funkcjonalny ekspres do kawy

Nowy wolno stojący ekspres do kawy Miele CM 5100
Opracowanie: Miele
Źródło: Miele
Firma Miele znana jest koneserom kawy na całym świecie z produkcji doskonałych ekspresów do zabudowy. Podstawowe zalety tych urządzeń – czyli jakość, funkcjonalność i nowoczesny design udało się teraz zamknąć w kompaktowej obudowie pierwszego w historii firmy ekspresu wolno stojącego Miele CM 5.

Czerpiąc z doświadczeń wynikających z produkcji trzech generacji ekspresów do zabudowy firma Miele stworzyła serię CM 5, która zadowoli najbardziej wymagających miłośników kawy. Dostępne w białej lub czarnej wersji ekspresy to przyjemność także dla estetów: kuszą materiałami najwyższej jakości, a ich nowoczesne wzornictwo nawiązuje do innych urządzeń Miele.

Mimo swoich kompaktowych rozmiarów CM 5 dzieli kluczowe komponenty z modelami do zabudowy: zaparzacz, pompa czy podgrzewacz są identyczne, jak w najnowszej serii ekspresów CVA 5000. To gwarantuje najwyższą jakość kawy. CM 5 musiał się również sprawdzić podczas ekstremalnych testów, jakim tradycyjnie poddaje swoje produkty firma Miele. Aby spełnić warunek 20-letniego okresu użytkowania, nowy model przeszedł wyczerpujące badania laboratoryjne. W ich trakcie sprostał m.in. wymogowi zaparzenia 50.000 filiżanek kawy, których parametry za każdym razem musiały odpowiadać rygorystycznym normom.

Miele CM 5 daje wiele możliwości indywidualnego programowania. Możemy zatem ustalić stopień zmielenia ziarna, ilość mielonej kawy na każdą filiżankę, a nawet temperaturę. Ekspres ciśnieniowy pozwala zaparzyć automatycznie 4 różne rodzaje napojów – espresso, kawę regularną, podwójne espresso i kawę podwójną. Miłośnicy kawowych specjałów i wszelkich wariacji na temat kawy również nie będą zawiedzeni. Za pomocą dyszy służącej do spieniania i podgrzewania mleka można na bazie espresso szybko wyczarować m.in. aksamitne cappuccino albo efektowne latte macchiato. Zaletą ekspresu jest też ruchoma głowica, którą dopasujemy do różnej wielkości naczyń – od 7 do 13 cm. Na górnej części obudowy wygospodarowano miejsce na płytę służącą do podgrzewania filiżanek.

Obsługa CM 5 jest intuicyjna dzięki wygodnemu pokrętłu programatora i oddzielnemu przyciskowi akceptacji funkcji oraz dwuliniowemu wyświetlaczowi (komunikującemu się w 14 językach, w tym oczywiście w polskim). Ekspres można zaprogramować w taki sposób, aby włączał się i wyłączał o określonej porze. Równie wygodne jest czyszczenie urządzenia – elementy takie jak zaparzacz, dysze czy pojemniki na wodę i ziarno łatwo wyjąć i umyć pod kranem. A specjalne czujniki zawsze powiadomią nas, czy w ekspresie jest wystarczająca ilość wody i kawy do przyrządzenia kolejnej filiżanki naszego ulubionego napoju.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Opracowanie: Miele Sp. z o.o.
20-06-11 07:16:04