X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Drink do grillowej kolacji

drink
Opracowanie: Żołądkowa Gorzka
Ciepłe wiosenne, weekendowe popołudnia sprzyjają spotkaniom z przyjaciółmi. Warto zaplanować taką formę odpoczynku, która pozwoli spędzić ze znajomymi czas na świeżym powietrzu. Najlepiej sprawdzają się tu przydomowe ogrody, działkowe altany oraz tarasy. Pozwalają nam na niezobowiązujące spotkania w przyjemnych, wiosennych okolicznościach przyrody.

By wszystko jak najlepiej się udało najważniejsza jest organizacja, czyli dobry podział obowiązków w taki sposób, aby ciężar przygotowań nie spoczywał tylko na pani domu.

Warto uzgodnić wcześniej menu i zaopatrzyć się w gotowe półprodukty pozwalające np. szybko i sprawnie przygotować wiosenną sałatę. Dzień wcześniej zamarynować mięso (niezależnie czy przygotujemy je na grillu ogrodowym czy elektrycznym). Marynata według własnego pomysłu podrasuje smak mięsa i za każdym razem można zaskoczyć przyjaciół nowym aromatem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od inwencji kucharza.

Męskim zajęciem powinno być nie tylko rozpalanie grilla i pilnowanie, by mięso się nie przypaliło, ale także zaopatrzenie w napoje i może jakiś delikatny digestif. Warto uatrakcyjnić spotkanie serwując alkohol w drinkach. Wieczór będzie wtedy przyjemniejszy i dłuższy, a alkohol nie stanie się głównym składnikiem naszego wiosennego biesiadowania. By przyjemniej siedziało się przy ogrodowym stole, zawsze ważne są  szczegóły; zielone serwetki, wiosenny kolor drinków, talerz pełen nowalijek i sałaty oraz dobry, optymistyczny nastrój – jeżeli tym uzupełnimy nasze spotkanie mamy gwarancję na niezapomniany wieczór i chwile wytchnienia spędzone w doskonałym towarzystwie.

Poniżej ciekawy przepis na wiosenny digestif, który pomoże żołądkowi uporać się z grillowaną kolacją:

GRASS NIGHT
- 40 ml Żołądkowej na Trawie Żubrowej
- 10 ml soku z cytryny
- Tonic
- Lód
- Dekoracja: plasterek cytryny lub twister.

Do szklanki naprzemiennie wypełnionej lodem oraz cząstkami cytryny wlej alkohol oraz sok. Uzupełnij Tonicem.
23-03-01 07:02:11