X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Najcichszy okap na rynku

okap
Opracowanie: Franke
Źródło: Franke
Okap jest niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni. Nie tylko pozwala pozbyć się zapachów powstających podczas przygotowywania posiłków, ale też oczyszcza i odświeża powietrze w domu. Z myślą o osobach szukających cichych i wydajnych urządzeń kuchennych, firma Franke zaprojektowała najcichszy okap na rynku.

Wyglądem okap Brick SIL-K nawiązuje do klasycznego okapu, jednak tym razem odwrócone „T” zyskało bardzo wyraźne, proste krawędzie, idealnie komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami kuchennymi. Elegancką prostotę formy uzupełnia maskownica filtra, dzięki której spód okapu prezentuje się jako jednolita, gładka powierzchnia, przełamana jedynie trzema świetlnymi punktami wykorzystującymi energooszczędną technologię LED. Jednak największą zaletą okapu jest innowacyjna technologia Silence Key która sprawia, że urządzenie jest znacznie bardziej ciche niż inne okapy o tej samej wydajności.
Aż 16 okapów z technologią SIL-K pracuje na takim samym poziomie głośności co 1 okap bez tej technologii! Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości okap idealnie nadaje się do modnych ostatnio kuchni otwartych na salon. Teraz gotowanie dla rodziny czy znajomych będzie naprawdę przyjemne, bo żaden hałas nie zakłóci wspólnych wieczorów.

Przyjemność gotowania
Oprócz wysokiej jakości technologii wyciszającej w okapie Brick SIL–K zastosowano także szereg innych udogodnień. Energooszczędne oświetlenie LED posiada funkcję przyciemniania, która stwarza atmosferę komfortu i wygody w kuchni. Elektroniczne sterowanie z wyświetlaczem cyfrowym pozwoli szybko i łatwo ustawić potrzebne w danej chwili parametry pracy okapu. Nowoczesny aluminiowo-metalowy filtr, zatrzymujący cząsteczki tłuszczu, jest przystosowany do mycia w zmywarkach. Z okapem Brick SIL-K marki Franke cisza potrzebna po wyczerpującym dniu w pracy, komfort przygotowywania posiłków, zawsze świeże powietrze i przyjemność z mile spędzonego czasu w kuchni są na wyciągnięcie ręki.

Specyfikacja techniczna
- okap ścienny dekoracyjny, wykończenie stal szlachetna;
- szerokość 90 cm;
- średnica wylotu powietrza 150/120 mm;
- waga 28 kg; moc przyłączeniowa 330W;
- liczba biegów: 4 + bieg intensywny z automatycznym przełączeniem na bieg zwykły po 10 minutach;
- możliwość pracy w obiegu zamkniętym;
- funkcja 24h (ciągła wentylacja) – okap włącza się samoczynnie co godzinę na 10 minut; wyłącznik czasowy po 30 minutach od uruchomienia funkcji;
- sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem cyfrowym;
- oświetlenie LED 3x3W;
- filtr aluminiowo-metalowy przystosowany do mycia w zmywarkach; wskaźnik zużycia filtra; przyciemniane oświetlenie;
- wydajność w obiegu otwartym (zgodnie z normą DIN IEC 61591) – minimalna: 235 m3/h, maksymalna: 620 m3/h, bieg intensywny: 790 m3/h;
- głośność w obiegu otwartym (zgodnie z normą DIN EN 60704-3) – minimalna: 36 dB(A) re1pW, maksymalna: 55 dB(A) re1pW, bieg intensywny: 62 dB(A) re1pW.
Źródło: ConTrust
Opracowanie: Dominika Socha
18-05-18 07:07:03