X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czerń w łazience

Czerń ma w sobie szlachetność i elegancję, co sprawia, że jest kolorem odpowiednim praktycznie na każdą okazję. A jak czerń odnajdzie się w łazience? Czy będzie szokowała, czy wyda się wyjątkowa, a może naturalna? Oto propozycje wyposażenia łazienki z oferty firmy Coram Poland utrzymane w czarnym kolorze.

ceramika łazienkowa
Opracowanie: Coram Poland
W kwestii łazienkowej mody przyzwyczajeni jesteśmy do pewnego standardu, według którego ceramika sanitarna ma kolor biały, białe są brodziki i wanny, a armatura ma barwę chromu, ewentualnie stali. Jednak od czasu do czasu na rynku wyposażenia łazienek pojawiają się mniej standardowe propozycje, takie jak na przykład ceramika czy baterie w kolorze czarnym.

W ofercie włoskiej firmy Disegno Ceramica już od kilku sezonów niektóre umywalki, m.in. te z linii Splash i Ovo, można zamówić z wnętrzem pomalowanym na zielono, żółto lub pomarańczowo. W atrakcyjnym, czekoladowym kolorze oferowany jest również jeden z brodzików obecnych w kolekcji. Najnowszą propozycją w asortymencie włoskiego producenta jest czerń. Od początku 2009 roku w tym oryginalnym wykończeniu można kupić m.in. umywalkę nablatową, bidet i miskę w.c. w kształcie kuli z kolekcji Sfera. Do kompletu producent przygotował także czarną szafkę podumywalkową oraz lustro z ozdobną, czarną ramą. Wkrótce do oferty mają dołączyć także czarne brodziki i wanna w stylu retro. Oba produkty zostaną przygotowane z ceramiki.

ceramika łazienkowa
Opracowanie: Coram Poland
Meble łazienkowe w czarnym wykończeniu znajdziemy też u innego producenta wyposażenia łazienek, a mianowicie w holenderskiej firmie Tiger. W tym nowym dla siebie kolorze proponowane są obecnie meble z linii Quadrato. Czarne, błyszczące szafki podumywalkowe oraz słupki mają fronty wykonane z MDF, natomiast korpusy przygotowano z lakierowanej na wysoki połysk płyty laminowanej. Nowy kolor odświeżył stylistykę mebli oraz ładnie podkreślił ich czystą linię, w której swoją zasługę ma również podwieszana konstrukcja serii.

W przypadku baterii umywalkowej Sprint Nero włoskiej firmy Guglielmi tak naprawdę można by się spierać, co jest w niej bardziej niezwykłe. Czy to, że bateria proponowana jest w oryginalnym, czarnym wykończeniu, czy też to, że kolor wody informuje o temperaturze wody wypływającej z armatury? (Barwą czerwoną sygnalizowany jest wypływ wody gorącej, fioletową – letniej, niebieską – zimnej). Połączenie obu tych elementów sprawia, że ta niewielka bateria staje się prawdziwą ozdobą umywalki.

Dystrybutorem marek Disegno Ceramica, Tiger oraz Guglielmi jest Coram Poland. Więcej informacji o firmie i produktach można znaleźć na stronie internetowej
Opracowanie: Anna Kowalewska
20-05-13 07:15:30