X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wielofunkcyjne grzejniki dekoracyjne

Grzejnik Zehnder Yucca Asymetryczna
Opracowanie: Zehnder
Źródło: Zehnder
Rola grzejników nie musi ograniczać się tylko do ogrzewania pomieszczeń. Modele dostępne w ofercie Zehnder Polska mogą pełnić także dodatkowe funkcje. Akcesoria w postaci różnego rodzaju wieszaków umożliwiają wygodne suszenie i zawieszanie ręczników. Grzejniki Zehnder sprawdzą się również jako ścianki działowe, oddzielające strefy funkcjonalne w pomieszczeniach.

Grzejniki dekoracyjne Zehnder łączą w sobie walory użytkowe i estetyczne. Spośród różnorodnych wariantów wykonania można wybrać rozwiązania najlepiej odpowiadające indywidualnym gustom i potrzebom. Ergonomiczne kształty oraz odpowiednio duże odstępy pomiędzy rurami sprawiają, że wybrane modele mogą pełnić funkcję suszarki na ręczniki lub poręcznego wieszaka jak np. Zehnder Enso. Zbudowany jest on z kwadratowego profilu o łagodnie zaokrąglonych narożnikach oraz horyzontalnie usytuowanych rur. Odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami rur umożliwiają wygodne przewieszanie i suszenie ręczników.

Grzejnik dekoracyjny Subway marki VilleroyBoch
Opracowanie: Zehnder
Źródło: Zehnder
Dekoracyjny grzejnik Zehnder Metropolitan może być dostosowany do indywidualnych potrzeb dzięki dwóm wariantom wykonania oraz dodatkowym akcesoriom. Dostępny jest on zarówno w wersji pokojowej, jak i łazienkowej. Poziome rury zostały połączone z profilem o przekroju trójkąta, dzięki czemu uzyskano płaski front o nowoczesnym wyglądzie. Zehnder Metropolitan może posiadać jeden lub wiele otworów, co pozwala na suszenie ręczników. Możliwy jest również montaż poręcznych haczyków w dowolnym miejscu z przodu grzejnika. Drugą z wersji wyróżnia natomiast symetryczny układ otworów oraz funkcjonalny wieszak na ręczniki.

Grzejniki dekoracyjne Zehnder mogą również pełnić rolę oryginalnych ścianek działowych oddzielających strefy użytkowe w łazience lub w pokoju dziennym. Grzejniki w takiej wersji nie tylko ogrzewają pomieszczenie, lecz stanowią także funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia wnętrza. W formie ścianki działowej sprawdzi się m.in. grzejnik do łazienki Zehnder Yucca Asymetryczna, który charakteryzuje się nieszablonowym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Kolektory zbiorcze mogą być usytuowane z lewej lub prawej strony, co pozwala na łatwe zawieszanie ręczników z boku grzejnika.

W systemie lub indywidualnie
Duże odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami rur w grzejniku Zehnder Enso umożliwiają wygodne przewieszanie i suszenie ręczników.
Opracowanie: Zehnder
Źródło: Zehnder
Grzejniki Zehnder są dostępne w wersjach wodnych, wodno-elektrycznych, i w 100% elektrycznych. Modele wodno-elektryczne mogą pracować jako element systemu centralnego ogrzewania lub (zobacz http://sweet-home.pl/) w sposób samodzielny. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w okresach przejściowych, jak wiosna i jesień. Szybkie wysuszenie ręczników lub podniesienie temperatury w łazience nie wymaga bowiem uruchamiania centralnego ogrzewania. Propozycją do nowoczesnych łazienek jest np. Zehnder Enso Plus, który został uzupełniony o grzałkę IRVAR ukrytą pod estetyczną osłoną. W trybie wodnym pracę grzejnika można regulować głowicą, natomiast w trybie elektrycznym zdalnie, za pomocą fal podczerwonych.
Ustawianie temperatury w pomieszczeniach oraz czasu ogrzewania umożliwia także grzejnik Zehnder Yucca Asymetryczna w wersji elektrycznej. Dzięki wbudowanemu sterownikowi na podczerwień istnieje możliwość wybrania komfortowej temperatury lub czasu suszenia. Grzałka IRVAR załącza się w cyklach dobowych i tygodniowych. Opcja programowania pracy grzejników pozwala także na oszczędność energii elektrycznej. Grzejnik działa w ściśle określonych przedziałach temperaturowych i czasowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Grzejniki Zehnder w wersjach wodno-elektrycznych i elektrycznych wyróżniają się estetycznym wyglądem. W grzejniku elektrycznym Zehnder Metropolitan grzałka Safir została zintegrowana z profilowanym frontem w niewidoczny sposób. Model ten jest dostępny wraz z odrębnym sterownikiem na podczerwień do montażu na ścianie. Za jego pomocą można w łatwy i szybki sposób regulować temperaturę w pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również dekoracyjny grzejnik Subway z serii Villeroy&Boch by Zehnder w wersji wodno-elektrycznej. W modelu tym grzałka została umieszczona w eleganckim, czworokątnym kolektorze pionowym na jednej z krawędzi. Stylowy naścienny sterownik idealnie skomponuje się z aranżacją wnętrza.
Opracowanie: Jolanta Jamioł
19-10-04 14:06:46