X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Majestatyczne, stalowe uniesienie

taca
Opracowanie: Stelton
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/
Dziś chcemy zaproponować Państwu chwilę potrójnego uniesienia. Uniesienie po raz pierwszy – z racji geniuszu projektanta, bożyszcza współczesnego designu, Arne Jacobsena, który już w roku 1967 stworzył serię zastawy stołowej do kawy i herbaty - AJ Cylinda Line. Uniesienie po raz drugi – bo taca jest genialnie piękna w swojej prostocie. Niepospolita taca Jacobsena to legenda dostępna dla tych, którzy potrafią smakować chwile niezwykłe w otoczeniu rzeczy najpiękniejszych.

I uniesienie po raz trzeci – prawie dosłowne – bo ten wyszukany przedmiot służy ni mniej, ni więcej – jak właśnie do przenoszenia i unoszenia tego, co chce się podać na stół prawdziwego smakosza życia.
Arne Jacobsen, związany przez lata z niezwykle znaną i podziwianą na całym świecie marką Stelton, stał się mistrzem dla kolejnych pokoleń designerów. Jednocześnie został okrzyknięty „znakiem wywoławczym” Steltona.
Wykraczająca poza pojęcie zwykłej tacy konstrukcja jest, jak to w przypadku dzieł Jacobsena charakterystyczne, arcydziełem minimalizmu okraszonego pasją wizjonera. Docenić znawstwo kształtu tacy AJ Cylinda Line będzie w stanie tylko ten, kto jest otwarty na określanie świata za pomocą kształtów.
Tu współgrają ze sobą w dostojnym geometrycznym tańcu najbardziej podstawowe formy. Idealny okrąg podstawy obrzeżony jest niewielkiej wysokości (2,4 cm) ścianką, którą wznoszą na wyżyny subtelności i wnoszą na salony dwa masywne, podłużne, delikatnie profilowane wzdłuż linii tacy uchwyty. Dzięki nim taca Arne Jacobsena zdaje się być wcieleniem stonowanej elegancji złamanej drobiną nowoczesnej agresji kształtu.

Taca z serii AJ Cylinda Line to taca dla wybrańców, gdyż nie podda się dłoniom nikogo z profanów, nie doceniających piękna samego w sobie. Będzie służyć z oddaniem tylko tym, którzy przy każdym spotkaniu będą na jej widok wstrzymywali oddech, oszołomieni jej prostym i zmysłowym powabem.
Taca guru designu zawróci w głowie tym, którzy zostaną obdarowani tak wykwintnym prezentem – prawdziwym dziełem sztuki użytkowej.

Odczuwający potrójne uniesienie przeżywane za sprawą luksusowej tacy Steltona, sklep serwuje życie w wyszukanych kształtach.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
18-06-22 15:19:50