X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Bo zawsze chodzi o...ser

krajalnice
Opracowanie: Stelton
Źródło: Stelton
Świat mówi: "Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze". My dołożymy tu swoje trzy grosze, że nie całkiem to prawda, bo jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o… ser.

Ser jest istotą śniadania. O serze marzy się po obiedzie. Koreczki serowe na przyjęciu odciągają wzrok od ponętnych kształtów hostessy. Wieczór bez deski serów i dobrego wina, to czas pokuty za wszystkie nieuświadomione grzechy. Życie bez sera traci barwę i aromat. Życie bez sera przypomina egzystencję eremity. I tak można by w nieskończoność.
Szczęściem, litania tęsknoty za serem kończy się szybko, gdy trzyma się w dłoni jedną z trzech pomysłowych ręcznych krajalnic jednej z najsłynniejszych światowych marek – Steltona.

krajalnice
Opracowanie: Stelton
Źródło: Stelton
Kiedy trzyma się w ręku stalową, designerską krajalnicę, ser sam dobija się do drzwi lodówki, życząc sobie paść w plasterkowych ukłonach na talerz znawcy.
Trzy plasterkownice różnią się kształtem i funkcjonalnością. Pierwsza z nich, której projekt powstał już w 1979 roku, wyszła spod ręki znanego projektanta, Petera Holmblada. Prosta i wytworna, ponad 22 centymetrowa krajalnica do serów półtwardych i twardych ujmuje ascetyczną formą. Jest ogromnie funkcjonalna z racji stalowego, wygodnego trzonka, na którym rozpięta jest stalowa „żyłka” – faktyczna plastrekownica. Za jej sprawą można wręcz rzeźbić w serze.

Druga z plasterkownic zaprojektowanych przez Holmblada dla marki Stelton w 1975 roku, ma formę przypominającą łopatkę do ciasta. Różnica polega na tym, że w środku serowej łopatki znajduje się wycięcie pełniące funkcję plasterkownicy. Sama serowa szufelka służy eleganckiemu serwowaniu tego najbardziej pożądanego przysmaku.

Krajalnica

krajalnice
Opracowanie: Stelton
Źródło: Stelton
Trzecia z pomysłowych, designerskich krajalnic przypomina stalowy, faliście ułożony plasterek sera. Jej twórca, Martin Rosquist, duński projektant, stworzył w 1997 roku miniaturową, bardzo poręczną i estetyczną krajalnicę do serów półtwardych i twardych. Krajalnica, chociaż mała, potrafi precyzyjnie pokroić ser dodawany do ulubionego sosu, czy spaghetti all dente.

Wszystkie trzy, wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej krajalnice do sera ujmują ascetyczną formą i nieśmiertelnym designem. Będą stanowiły wspaniały prezent dla tych, dla których życie bez serowego aromatu nie ma sensu.

Sklep we śnie i na jawie kroi sery najróżnorodniejszych gatunków plasterkownicami marki Stelton.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
18-11-07 07:14:09