X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kawa w Twoich rękach

ekspres ciśnieniowy
Opracowanie: Presso
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Świat oszalał na jego punkcie. Pokochał je, bo jest eko, bo nie wymaga podłączenia do prądu i staje w szranki z najbardziej zaawansowanymi ekspresami ciśnieniowymi. Presso – znakomity wynalazek brytyjskiego kreatora form niepospolitych, Patrick’a Hunt’a, usidla zmysły. Raz i na zawsze.

Fachowcy, bariści, spece od kawowych smaków, ze zdumieniem przecierali oczy. Ręczny, ciśnieniowy ekspres do kawy, Presso, potrafi zaparzyć kawę tak doskonałą, że jest nawet lepsza od kawy parzonej przez ekspresy ciśnieniowe renomowanych marek.

Ekologiczne, obsługiwane ludzkimi rękami Presso, wytwarza ciśnienie wysokości około 10 barów, co pozwala parzyć kawę o wyśmienitym, niezwykle subtelnym smaku i aromacie. W tym oryginalnym nie tylko z racji pomysłowości, ale i formy, ekspresie można powołać do istnienia typowe, włoskie espresso z aksamitną cremą, wielobarwne latte, czy puszyste cappuccino.

ekspres ciśnieniowy
Opracowanie: Presso
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Wystarczy zagotować wrzątek, nalać do pojemniczka w Presso, po czym nacisnąć wykonane z bardzo solidnego aluminium ramiona. Ekstrakcja kawy jest bardzo precyzyjna, zyskuje się napar oszałamiający aromatem i wyrazistym smakiem.
Co niesłychane – parzący kawę sam może decydować o jej mocy. Efekt zależy od czasu parzenia, ręcznie wytwarzanego ciśnienia, gatunku kawy i temperatury wody. Presso pozwala na nieustanne eksperymentowanie z kawą i jej smakami.
Do Presso dołączono filtr do kawy, ubijak z miarką, przystawkę na dwa osobne espresso oraz spieniacz do mleka, który pomoże w szykowaniu cappuccino. Prosta i czytelna instrukcja pomoże obsługiwać ekspres.
Presso kusi wyjątkowością – jest absolutnie mobilne, można zabrać je wszędzie tam, gdzie istnieje szansa zagotowania wody, gdyż tylko wrzątku potrzeba Presso do szczecia (i do zaparzenia kawy). 30-centymetrowej wysokości Presso jest tak poręczne, że zmieści się nawet w piknikowym koszyku. Z jego umyciem też nie ma najmniejszego kłopotu – wystarczy wstawić je pod bieżącą wodę i tyle.

Presso podbiło świat. Zasypano je renomowanymi nagrodami. Otrzymało Good Design Award, srebrną nagrodę D&AD Global Award oraz Design and Decoration za oryginalność, atrakcyjność i wyjątkowy design. Presso zostało też wyróżnione nagrodą Design Week Award przez znany magazyn Design Week, który specjalizuje się w najnowszym wzornictwie przemysłowym.
Pora teraz, by Presso doczekało się polskich wyróżnień i nagród, bo na nie za wszech miar zasługuje.

Miłośnik form niezwykłych, odważnych i pierwszych na świecie – sklep – zaprasza na filiżankę wyśmienitego naparu prosto z Presso, które pozwala wziąć kawę we własne ręce.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
20-06-11 07:16:01