X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zgarniaj śnieg z łatwością

Łopata do śniegu marki Gardena
Opracowanie: Gardena
Źródło: Gardena
Każdego roku nasz standardowy krajobraz zmienia się pod wpływem czaru zimy. Zaprasza nas do bitew na śnieżki, kuligów i pieszej turystyki zimowej. Ale nie wszędzie białe piękno jest mile widziane. Przede wszystkim na chodnikach, schodach, przejściach dla pieszych i ulicach.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z poślizgnięciami pieszych, mieszkańcy muszą regularnie odgarniać śnieg. Teraz mogą to zrobić razem z eleganckim i ergonomicznym narzędziom zimowym serii GARDENA combisystem. Dzięki temu obowiązek żmudnej pracy w mroźną zimę staję się bardziej komfortowy…

W zimę spada na właścicieli kamienic, najemców i administratorów obowiązkowy program odśnieżania. Miasta wymagają od swoich obywateli, że schody i chodniki będą bezpieczne do przejścia dla pieszych. By sprostać tym zadaniom potrzebne są praktyczne piła (zobaczysz tu) do usuwania śniegu.

Marka GARDENA unowocześniła swój popularny system narzędzi ogrodowych combisystem dodając do niego elementy zimowe. Wytrzymałe łopaty do odśnieżania z łatwością usuną śnieg z podjazdów do garażu, chodników i schodów. GARDENA oferuję łopaty o szerokości pracy 40 lub 50 cm i profilu krawędzi wykonanego z tworzywa sztucznego lub aluminium. Do gładkich powierzchni wykonanych z betonu czy asfaltu idealnie nadaje się łopata z aluminiową krawędzią, plastikowa natomiast sprawdzi się na nierównym terenie np. kostce brukowej – bez hałasu, który często przeszkadza sąsiadom. Głowice łopat zostały wyposażony w wysokie krawędzie boczne co sprawia, że nabierany śnieg nie spada na boki. A odpowiednia tekstura gwarantuje, że śnieg do nich nie przywiera. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane łopaty jest odporne na uderzenia, sól drogową i zimno do minus 40 stopni.

Ergonomiczna praca
Łopata do śniegu marki Gardena
Opracowanie: Gardena
Źródło: Gardena
Oczywiście zimowa praca nie jest łatwa przede wszystkim dla naszych rąk. Jeżeli ergonomia urządzenia jest zaniedbana, czynności takie jak pozbycie się lodu z chodników czy śniegu ze schodów powodują duże obciążenie i mogą prowadzić do bolesnego napięcia mięśniowego. Aby sprawić by zimowe zadania stały się łatwiejsze do wykonania GARDENA proponuję nowy trzonek aluminiowy 130. Pozwala on na ergonomiczną pracę w pozycji pionowej, a specjalnie zaokrąglony uchwyt ułatwia prowadzenie narzędzia. Nowy trzonek idealnie nadaję się do pracy z elementami zimowymi. Może być również połączony w różnych kombinacjach z innymi narzędzi systemowymi combisystem GARDENA. Sześciokątne mocowanie i śruba zaciskowa daje gwarancję stabilnego połączenia. To jedyne inteligentne połączenie trzonka z narzędziem zarówno zimą, jak i latem. Długą żywotność popularnych urządzeń combisystem marki GARDENA zapewnia 25 lat gwarancji.

Pomocne w usuwaniu śniegu:
GARDENA combisystem – łopata do śniegu KST 40
Idealna do łatwego usuwania śniegu. Jest lekka i stabilna. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odporna na ścieranie, działanie mrozu do -40oC i sól drogową. Polecana do każdej powierzchni, szczególnie nierównej np. kostki brukowej.
GARDENA combisystem – łopata do śniegu Alu 50
Służy do łatwego usuwania śniegu. Bardzo lekka i stabilna. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odporna na ścieranie, działanie mrozu do -40oC i sól drogową. Szczególnie polecana do gładkich powierzchni.
GARDENA combisystem – trzonek aluminiowy 130
Nadaje się do wszystkich narzędzi combisystem. Zakrzywiony uchwyt trzonka na jego końcu i osłona z tworzywa sztucznego zapobiegają wyślizgnięciu się narzędzie (zobacz noże do wyrówniarki) i ułatwiają trzymanie. Jest lekki i trwały dzięki wykonaniu z aluminium. Posiada śrubę mocującą.
Źródło: ComPress S.A.
Opracowanie: Marta Winiarek-Miętus
19-09-04 15:05:03