X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nowe wsparcie prac kuchennych

Cutting Boards – nowe deski do krojenia
Opracowanie: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations
Na tegorocznych targach meblarskich Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie firma Dornbracht zaprezentowała po raz pierwszy deski do krojenia – Cutting Boards. Stanowią one poszerzenie programu Water Zones i dostępne są w wersji z drewna dębowego oraz czarnego tworzywa sztucznego.

Ponadto linia produktów Water Zones Cooking uzupełniona została o ścienną wersję specjalnego kranu do napełniania dużych naczyń – Pot Filler. Strefy Water Zones Preparing i Universal uzupełnione zostały o przycisk Air Switch, który umożliwia obsługę rozdrabniacza odpadów kuchennych.

„Różne deski do krojenia stanowią wsparcie prac w kuchni oraz w szczególności doskonałe uzupełnienie naszych zlewozmywaków Water Units” – stwierdza dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. „Tak jak deski - deska jesionowa - do krojenia pozwalają jednym ruchem przekształcić zlewozmywak w blat roboczy, tak w przyszłości także inne produkty będą mogły poszerzać funkcjonalność i po prostu dawać więcej radości przy przygotowywaniu potraw oraz gotowaniu.”

Cutting Boards – nowe deski do krojenia
Wymiary desek o dużych powierzchniach są dokładnie dostosowane do produktów z serii Water Units. Deski dostępne są z dwóch rozmiarach; w jednym do włożenia do zlewozmywaka oraz w drugim – większym do nałożenia na zlewozmywak. Zlewozmywaki można wykorzystywać jako blat roboczy, umieszczając w nich lub nakładając na nie deskę, a osiągnięta przez to bliskość źródła wody umożliwia ergonomiczną pracę. Jako materiału do produkcji drewnianych desek użyto dębu europejskiego. Drewno jest surowcem odnawialnym, którego dotyk oraz urok dają poczucie bliskości z naturą. Dodatkowo duża zawartość kwasów barwnikowych olejowanego drewna dębowego działa antybakteryjnie. Przed rozpoczęciem starannej produkcji pojedynczych desek drewno poddawane jest przez rok suszeniu, co pozwala zagwarantować najlepszą dokładność oraz stabilność kształtu.

Do produkcji desek z tworzywa sztucznego stosowany jest polietylen, zgodnie z wymogami przepisów higienicznych dla kuchni profesjonalnych. Deski wycinane są z masywnych bloków z tworzywa sztucznego, są bardzo dokładnie zwymiarowane i mają stabilną formę. Zabarwiony na czarno materiał niemal nie ulega zużyciu, nie uszkadza ostrza noża i nawet po długim czasie używania spełnia wysokie wymagania pod względem kształtu i jakości.

Wersja ścienna kranu Tara Ultra Pot Filler
Opracowanie: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations
Wszystkie deski gwarantują stabilność na blacie roboczym i umożliwiają tym samym bezpieczną pracę. Za pomocą kolorowych kołków, które umieszcza się z boku w deskach do krojenia, można indywidualne oznaczyć deski przeznaczone do różnych celów. Czerwonymi kołkami oznacza się deski do krojenia mięsa, zielonymi – warzyw, niebieskimi – ryb, żółtymi – drobiu, a czarnymi – deski do uniwersalnego zastosowania; zgodnie z kodami kolorystycznymi stosowanymi w przemyśle spożywczym.

Wersja ścienna kranu Tara Ultra Pot Filler
Nowością przeznaczoną do strefy Water Zone Cooking jest wersja ścienna specjalnego kranu do napełniania dużych naczyń Tara Ultra Pot Filler. Wzornictwo bazuje na wersji stojącej i podobnie jak ona także nowy kran wyposażony jest we wlewkę z dwoma ruchomymi przegubami. Dzięki temu kran można obracać we wszystkich kierunkach – zakres obrotu ograniczony jest jedynie w kierunku do ściany, aby w ten sposób uniknąć uderzania w ścianę.

Dzięki montażowi do ściany można dowolnie wybrać wysokość wlewki, tak iż zapewniona jest przestrzeń do pracy z dużymi garnkami oraz innymi naczyniami. Wysięg do 500 mm to jednocześnie wygodny zasięg. Bardzo stabilne mocowanie zapewnione jest poprzez specjalny podtynkowy kątownik.

Kran Pot Filler dostarcza tylko zimną wodę i może być instalowany z dodatkowym zlewozmywakiem bezpośrednio obok kuchenki. Podobnie jak cała seria wyróżnia się on jasno zdefiniowaną formą i zamierzonym smukłym wzornictwem. Ze stylistyką współgra także wyraźnie zarysowany, laminarny strumień wody – świadomie zrezygnowano ze spieniacza.

Air Switch – przycisk obsługowy o doskonałym wzornictwie
Air Switch zaprezentowany przez firmę Dornbracht to estetyczne rozwiązanie kolejnego udogodnienia do kuchni: przycisku obsługi rozdrabniacza odpadów kuchennych w doskonałym metalowym wykonaniu.

Podczas gdy w amerykańskich oraz japońskich kuchniach rozdrabniacze odpadów kuchennych od dawna należą do standardowego wyposażenia, na innych rynkach trend do „udogodnień“ w tej formie jest relatywnie nowy.

Przycisk Air Switch przeznaczony jest do zastosowania w strefach Water Zones Preparing oraz Universal i dostępny jest w dwóch wersjach: samodzielnej z seryjnym wykończeniem powierzchni lub zintegrowanej w program Water Sets kolekcji Tara Ultra i Lot. Jako wersja samodzielna przycisk obsługowy dostępny jest w pasującej do danej serii wersji z okrągłą lub czworokątną rozetą.
Opracowanie: Effective Public Relations
19-12-19 15:10:12