X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Fantazyjna mozaika

taras
Opracowanie: Polbruk
Źródło: Polbruk
Nieregularna faktura, niepowtarzalne kształty i stonowana kolorystka to do niedawna cechy wyróżniające jedynie nawierzchnię z naturalnego kamienia. Teraz, również za sprawą nowej kostki brukowej Polbruk Petra, do złudzenia przypominającej kamienne elementy, będziemy mogli cieszyć się widokiem tej wyjątkowej mozaiki w naszych ogrodach.

Petra – z greckiego oznaczająca skałę - to ruiny zabytkowego miasta położonego w Jordanii, niegdyś stanowiącego serce arabskiego królestwa. Do dziś przyciąga ono swym tajemniczym urokiem tysiące turystów z całego świata. Oczarowuje ich monumentalnymi budowlami wykutymi w litej skale oraz pozostałościami ulic misternie wyłożonych białym kamieniem. To skalne miasto stało się również inspiracją do stworzenia nowej kolekcji kostki brukowej Polbruk Petra, dzięki której wprowadzimy do naszych ogrodów odrobinę bliskowschodniego klimatu i szyku naturalnego kamienia.

Prosty sposób na kunsztowną mozaikę
mozaika
Opracowanie: Polbruk
Źródło: Polbruk
Polbruk Petra to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania oraz klasyczną elegancję. To kostka brukowa, która swą strukturą i formą nawiązuje do kamienia łupanego, dzięki czemu nawierzchnia przypomina tę wyłożoną z naturalnej skały, a nasza posesja prezentuje się niezwykle gustownie. Kolekcja składa się z 12 podstawowych elementów o identycznych kształtach oraz wymiarach 36,4 x 26,8 cm. O wyjątkowym charakterze stanowi zróżnicowany układ fug wewnętrznych, który sprawia, że każdy element nabiera niepowtarzalnego wyrazu. Tymczasem kostki o pozornie przypadkowych i nieregularnych kształtach, dzięki jednakowej formie i takim samym rozmiarom z łatwością ułożyć można na tarasie czy ogrodowych alejkach, tworząc unikalną, a zarazem spójną kompozycję. Dopełnieniem całej aranżacji będą trzy, dodatkowe elementy brzegowe, które umożliwią kunsztowne i estetyczne wykończenie nawierzchni.

Nawierzchnia w kolorach ziemi
Patio, taras, ogrodowe ścieżki czy podjazd do garażu muszą współgrać z charakterem otoczenia oraz stylem budynku. Polbruk Petra to nie tylko niepowtarzalne wzornictwo, ale również bogactwo naturalnych kolorów, dzięki którym z łatwością dopasujemy kostkę do elewacji domu, dachu, czy stolarki. Miłośnikom egzotycznych podróży z pewnością przypadnie do gustu kostka w kolorze sahara, utrzymana w brązowo-piaskowej tonacji, przypominającej pustynne piaski. Onyx to z kolei ciekawy melanż kolorystyczny, uzyskany z połączenia biało-szaro-pomarańczowych barw. Natomiast kostki w nieco ciemniejszym, szaro-grafitowym kolorze alpen doskonale kontrastować będą z jasną elewacją domu, a nawierzchnia w tych barwach, będzie stanowić zdecydowany akcent dekoracyjny wokół budynku. Dodatkową zaletą kostek jest ich ośmiocentymetrowa grubość, dzięki której nawierzchnia będzie niezwykle wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia. Z powodzeniem układać można ją w miejscach o dużym obciążeniu, jak na przykład na podjazdach do garażu czy na chodnikach.

Kolekcja Polbruk Petra to hołd oddany przyrodzie. Kostki przypominające naturalny kamień stanowią doskonały sposób na elegancką aranżację przestrzeni. Nawierzchnia w postaci misternej układanki będzie świetnie współgrać z otoczeniem, tworząc ekskluzywną kompozycję.
Źródło: Fly PR
Opracowanie: Monika Makowska
19-12-25 07:09:03