X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Chwila wytchnienia w domowym SPA

Domowe spa
Opracowanie: thomaswanhoff
Źródło: http://www.flickr.com/photos/wanhoff/455500490/
Niedobór słońca i światła, codzienna praca, natłok domowych obowiązków i permanentny brak czasu na odpoczynek… Jest wiele czynników, które przyczyniają się do zwiększonego poziomu stresu i zmęczenia wśród społeczeństwa. Oto recepta, jak we własnym domu stworzyć miejsce, które pomoże się odprężyć i wyciszyć.

Mnożące się jak grzyby po deszczu ośrodki sportowo-rekreacyjne, szkoły tańca czy luksusowe centra SPA & wellness kuszą bogatą ofertą zajęć i zabiegów, które mają pomóc nam się zrelaksować i choć na chwilę oderwać od codziennego pośpiechu. Nieustanny brak czasu, a często również pieniędzy (bo przecież tego rodzaju przyjemności raczej nie należą do najtańszych), skutecznie jednak zniechęca nas do jakiejkolwiek aktywności po godzinach pracy. Jeśli już znajdziemy wolną chwilę, często wolimy zasiąść w fotelu z kubkiem gorącej kawy i próbować nadrobić zaległości w czytaniu gazet czy książek itp. Nic jednak tak nie relaksuje i nie poprawia nastroju, jak odprężająca kąpiel czy masaż pachnącymi olejkami. Choć nie zawsze możemy sobie pozwolić na wizytę w salonie odnowy biologicznej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć sobie własne, domowe SPA.

Łazienka – domowa świątynia relaksu
Elastyczne węże świetlne dekoracją domowego spa
Opracowanie: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
Z natury rzeczy łazienka w domu jest miejscem, w którym szukamy odprężenia po ciężkim dniu. To, w jaki sposób zostanie zaaranżowana, będzie decydowało o jej funkcjonalności, ale również o naszym dobrym lub złym samopoczuciu. Aby łazienka stała się domową świątynią relaksu i oczyszczenia, jej wnętrze musi być przyjazne, estetyczne, ciepłe i przytulne. Taki klimat może stworzyć odpowiednio dobrana glazura, dodatki, ale przede wszystkim właściwe oświetlenie. Światło w łazience jest niezwykle istotne. Główne, oświetlające całe wnętrze, musi być praktyczne i funkcjonalne. Uzupełniające, punktowe oświetlenie tworzy dodatkowo łagodną, relaksującą aurę. Dotąd popularnym rozwiązaniem były rozmieszczone w kilku punktach na ścianie, kinkiety i lampy ścienne. Dziś, we wnętrzu łazienki z powodzeniem można również zastosować rozmaite elementy świetlne oparte na coraz bardziej powszechnej i dostępnej technologii LED. – Ze względu na praktyczne właściwości produktów świetlnych wykorzystujących diody LED takich, jak np. wytrzymałość, długowieczność czy odporność na wilgoć, do dekoracji wnętrza łazienki możemy wykorzystać m.in. kolorowe i elastyczne węże świetlne, przewody LedTEC lub specjalne paski diodowe LedFLEX – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Wystarczy więc tylko trochę wyobraźni.

Ukoić zmysły w domowym zaciszu
Za pomocą elastycznych węży świetlnych możemy fantazyjnie obrysować i podkreślić kształt wanny lub kabiny prysznicowej, zaznaczyć wnęki lub umieścić na ścianie efektowny wzór. Paski LedFLEX mogą posłużyć jako funkcjonalne i oryginalne podświetlenie lustra, szafek czy półek z kosmetykami. Wybierając stonowane, ciepłe kolory świateł, nadamy wnętrzu łazienki przytulnego, relaksującego klimatu, żywe kolory będą natomiast stymulować i pobudzać nasze zmysły.
Do pełni szczęścia w domowym SPA brakuje jedynie kilku dodatków. Terapeutyczna moc kolorowych świateł wzbogacona przyjemną muzyką, pachnącymi świecami i olejkami oraz miękkimi ręcznikami ukoi wszystkie zmysły, wyciszy, odpręży. Po takiej relaksującej sesji, możemy liczyć na spokojny, regenerujący sen oraz nową energię do życia i pracy.
Opracowanie: Yasna Communications Sp. z o.o.
19-02-08 07:17:04