X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak najszybciej dowiedzieć się o koncertach w okolicy?

Ludzie często bywają zaskoczeni sytuacją, gdzie o jakiejś imprezie dowiadują się po fakcie, najczęściej z wiszących jeszcze plakatów lub po prostu od znajomych. Na szczęście teraz jest dla nich coś, co pozwoli uchronić się od tego typu niespodzianek.

koncert
Opracowanie: blmurch
– to Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów, czyli nowy serwis muzyczny na polskim rynku. Witryna całkiem różni się od podobnych tematycznie serwisów. Na stronie głównej widać tytuł i formularz wyszukiwania, niczym na znanej wszystkim wyszukiwarce Google. Zapewnia to oczywiście przejrzystość obsługi i mówi od razu, do czego służy strona.

"Naszym założeniem było maksymalne uproszczenie strony głównej tak, aby pozwolić użytkownikowi od razu podjąć działania. Po wpisaniu adresu w pasku przeglądarki i naciśnięciu magicznego "enter", kursor znajduje się już po chwili w polu wyszukiwania, co jest niezwykle ważne w czasach, kiedy wszyscy żyją w pośpiechu i nie mają ochoty na czasochłonne szukanie pożądanych informacji."

Dawid Wydra, właściciel prostota nie oznacza w tym przypadku niskiej funkcjonalności. Pod polem szybkiego wyszukiwania znajduje się formularz "dokładne szukanie", który to udostępnia pełen zakres kryteriów – wykonawcę, miasto, styl, itd. Ale chyba najciekawsza w tym wszystkim jest funkcja "szukaj w okolicy", która pozwala dołączać w wynikach wyszukiwania koncerty w pobliskich miejscowościach.

Strona ze szczegółami koncertu również udostępnia interesujące funkcje – możliwość komentowania i powiadamiania znajomych. Niekiedy, obok pola "cena" można dostrzec odnośnik "kup bilety", który prowadzi do strony umożliwiającej zakup biletów. Odbywa się to na stronie partnera internetowego serwisu zajmującego się sprzedażą biletów na koncerty w całej Europie. Mamy także możliwość wyszukania pozostałych imprez w danym mieście i koncertów danego artysty poprzez jedno kliknięcie ze strony danego wydarzenia, co dodatkowo zwiększa interaktywność serwisu.

"Stworzenie silnika wyszukiwarki nie stanowiło większego problemu. Natomiast dostosowanie go do potrzeb użytkowników było dla nas dużym wyzwaniem. Musieliśmy pomyśleć, jak ludzie będą konstruować zapytania oraz poruszać się po witrynie. Według mnie serwisy, które nie biorą tego pod uwagę, popełniają poważny błąd. To, że ja czegoś używam w pewien sposób nie oznacza, że będą tak robić inni. Szczególnie ważne stało się to w przypadku obsługi "szybkiego wyszukiwania". Musieliśmy wziąć pod uwagę, że przykładowo nazwa zespołu może być wpisana na kilka różnych sposobów i każdy powinien dostarczać odbiorcy pożądanej informacji"

Michał Łaszczewski, programista

Dla tych, którzy lubią porównywać, serwis przygotował stronę z rankingami, na której można zobaczyć listę "najbardziej koncertowych" wykonawców, miast oraz gatunków muzycznych. Oczywiście po kliknięciu w daną pozycję trafiamy na listę koncertów z nią związanych. Oprócz wymienionych funkcji, ma w planach wprowadzić kolejne, nie mniej interesujące. Więcej informacji można uzyskać, zapisując się do newslettera (formularz dostępny na każdej podstronie), który dostarcza najświeższych informacji dotyczących zmian w serwisie oraz branży koncertowej w naszym kraju.
Źródło: IWK.org.pl
18-07-12 03:58:03