X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Koncert w smoczej jamie

rynek
Opracowanie: Archiway Andres
W ostatni piątek sierpnia po raz pierwszy krakowska Smocza Jama zamieni się w wyjątkową salę koncertową. U stóp wawelskiego Smoka na żywo będzie można usłyszeć utwory z nowej płyty Zakopower!
Występ odbędzie się w ramach projektu ERA NADAJE RYTM "Street Gigs", czyli serii niepowtarzalnych koncertów w niecodziennych miejscach.

W piątek 31 sierpnia o godzinie 20:00 zgromadzeni przy Smoku wawelskim fani będą mogli posłuchać nie tylko znanych przebojów zespołu, ale także premierowych utworów z nowej płyty, której wydanie planowane jest na przełom października i listopada bieżącego roku. Nie zabraknie w nich niezwykłych aranżacji, zaskakującego brzmienia i utworów śpiewanych nie tylko gwarą mieszającą się z nowoczesnymi brzmieniami i rytmami, za które publiczność kocha Zakopower. Oryginalne okoliczności, w jakich zagra zespół, dadzą fanom także możliwość bezpośredniego kontaktu z idolami. Jeszcze nigdy nie graliśmy w takim miejscu. Ani dla takiego słuchacza. Mam nadzieję, że smokowi się spodoba, bo inaczej może być gorąco... – śmieje się lider zespołu [Sebastian Karpiel – Bułecka], charyzmatyczny skrzypek i wokalista. Występ Zakopower będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w podwawelskiej Smoczej Jamie. Grota ta już w baroku była niezmiernie popularna – działała w niej między innymi ciesząca się szeroką sławą karczma, o której pisał Jan Andrzej Morsztyn.

Zakopower, który zaczynał od grania w zakopiańskich knajpach, dziś jest jednym z głównych przedstawicieli nurtu world music w Polsce. Wyjątkowe połączenie góralskiej tradycji z nowoczesnością, które usłyszeć można było na pierwszej płycie "Music Hal", doczekały się już uznania podczas wielu konkursów i festiwali. To co gramy to nie są tradycyjne melodie, to wszystko kawałki skomponowane przez nas. Dzięki temu nasza muzyka ma spontaniczny charakter – dodaje Karpiel – Bułecka. Chcemy iść obranym przez siebie torem. Chcemy, żeby nasza druga płyta była lepsza od pierwszej.

Koncert popularnego zespołu z Zakopanego odbędzie się w ramach cyklu "Street Gigs". Projekt jest serią niepowtarzalnych występów znanych artystów organizowanych w wyjątkowych miejscach. Kraków jest dopiero drugim miastem w Polsce, w którym zostanie zorganizowane takie wydarzenie. W lipcu na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystąpiła Tatiana Okupnik. Dwustu szczęśliwych fanów mogło posłuchać utworów z jej nowej solowej płyty oraz standardów muzyki rozrywkowej, a także na żywo zobaczyć nowy zespół wokalistki złożony z amerykańskich muzyków.

Projekt "Street Gigs" to element długofalowej kampanii "ERA NADAJE RYTM". Ciekawe muzyczne imprezy to wizytówka ERY. W ramach kampanii na jedynym w tej części Europy koncercie na Stadionie Śląskim zagrał między innymi zespół Red Hot Chilli Peppers.
Źródło: Zakopower
19-01-10 07:16:02