X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Gatunki muzyki house

muzyka
Opracowanie: push...design
Muzyka jak wiadomo towarzyszy człowiekowi od setek a może nawet od tysięcy lat. Mówimy często że muzyka łagodzi obyczaje. Wyróżniamy kilkadziesiąt gatunków muzyki.[Muzykę klasyczną muzyka klasyczna, rozrywkową, klubową. Właśnie na gatunkach muzyki klubowej się teraz skupimy. Istnieją gatunki {muzyki klubowej|muzyka klubowa] takie jak: house, trance, techno.

Poszczególne te gatunki możemy z kolei podzielić jeszcze bardziej ze względu na rytm i styl brzmienia instrumentów. Muzyka house na przykład dzieli się na takie gatunki jak: funky, house vocal, house tribal, house electro. Każdy z tych stylów muzyki house cechuje inny styl brzmieniowy a także różne instrumenty użyte do ich produkcji.
I tak np w muzyce house vocal, często pojawiają się linie melodyczne z użyciem pianina, skrzypcyczy też saksofon. Jak sama nazwa wskazuje utwory te posiadają vocal. Przeważnie są aranżowane na cieple muzyczne rytmy kojarzące się z latem.
House tribal charakteryzuje się użyciem w swojej linii melodycznej instrumentów bębnowych. brzmieniem te utworki sa nieco cięższe niż house vocal. Można w nich znaleźć również vocalny akcent. Zdarza się tez, że nie wprawiony słuchacz często myli tribal z latino.
House latino to połączenie tribal, vocal oraz electro house. Muzyka tego typu to mieszanka rytmów latino amerykańskich z wyrażnym bitem elektronicznym wspartym linią drumów (bembnów). Muzyka bardzo charakterystyczna dla klubów znajdujących się na Ibizie.
House electro to komputerowo wygenerowane instrumenty. Muzyka ciężka dla przypadkowego słuchacza. Znajdziemy w niej syntezatory komputerowe, maszyny perkusyjne czasami zdarza sie vocal ale jest on raczej rzadkością.
Tak po krótce przedstawia się charakterystyka muzyki house. Szczególną popularnośc zdobyła ona wśród młodych sluchaczy.
Źródło: Bartosz Rybacki
21-08-06 07:38:03