X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Styl antyczny w nowoczesnym wnętrzu

łazienka
Opracowanie: DECOSA
Źródło: DECOSA
W tym sezonie obserwujemy triumfalny powrót antycznych stiuków, trawertynów i sztukaterii. Firma Saarpor wprowadza nowość > do sprawdzenia na tej stronie na polski rynek – stylizowane na starożytne, styropianowe pilastry marki Decosa. Dzięki nim wszyscy miłośnicy antycznych klimatów będą mogli poczuć powiew historii we wnętrzu własnego mieszkania.

Zmiana aranżacji mieszkania czy pomysł na wykończenie nowych wnętrz nie zawsze wymagają porad stylisty. Dostępne na rynku gotowe rozwiązania pozwalają szybko i sprawnie urządzić wnętrze według naszego pomysłu. W tym sezonie projektanci marki DECOSA, proponują zupełnie nową linie elementów dekoracyjnych - gotowe styropianowe pilastry stylizowane na starożytne rzymskie filary.
Elementy wykonane są z polistyrenu czyli specjalnego styropianu. Jest on dużo twardszy, dzięki czemu jest także odporny na wgniecenia. Dodatkowo charakteryzuje się bardzo gładką, elegancką fakturą do złudzenia przypominającą gipsową strukturę.

pilastry
Opracowanie: DECOSA
Źródło: DECOSA
Niskie ceny pilastrów DECOSA sprawiają, że wszyscy miłośnicy starożytności, ale też Ci, którzy nie boją się odważnego łączenia stylów mogą pozwolić sobie na zmianę wnętrza. Filary świetnie wzbogacą stylizowany salon. A ponieważ są odporne na wilgoć z powodzeniem można wykorzystać je także w aranżacji antycznej kuchni czy łazienki. Pilastry mogą stanowić charakterystyczny, wyróżniający element również nowoczesnego wnętrza, w którym wykorzystano miraż stylów i faktur.
Filary nie muszą stanowić jedynie ozdoby ścian. Idealnie nadają się do wykończenia kominka, imitacji podpórki półek czy obramowania drzwi i okien. Dzięki możliwości malowania można je zaaranżować we wnętrzach o każdej kolorystce.

Dodatkową zaletą jest to, że są one lekkie w transporcie i łatwe w montażu, do którego użyć należy jedynie bezrozpuszczalnikowego kleju do styropianu marki DECOSA. Pilastry to nowość: domymax.pl/technologia/technologia-zalety/ na polskim rynku. Firma Saarpor wprowadziła do sprzedaży model, który składa się z trzech podstawowych elementów: kolumny o wysokości 2m, zdobnej głowicy i cokołu.
Opracowanie: Rafał Smoliński
17-09-19 07:33:03