X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dostosuj kolor oczu do siebie…

Soczewki kontaktowe spełniają wiele ważnych zadań. Pierwszym i najważniejszym z nich jest korekcja wad wzroku. W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma wady wzroku, której nie dałoby się skorygować soczewkami kontaktowymi.

oko
Opracowanie: WTL photos
Na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane typy soczewek, które można stosować już nie tylko przy krótko- i nadwzroczności, ale również przy takich wadach jak astygmatyzm czy prezbiopia. Co ciekawe soczewki kontaktowe noszą też osoby, które nie mają wady wzroku. Jakie to soczewki? Kolorowe!

Już dziś większość Pań zastanawia się, jak sprawić, żeby podczas zbliżającego się wielkimi krokami Karnawału wyglądać, jak najlepiej. Oprócz odpowiedniego stroju czy fryzury, należy pomyśleć o oczach, bo jak powiada przysłowie to one są lustrem duszy. Właśnie dzięki nim, zwłaszcza gdy je odpowiednio podkreślimy, pokażemy jakie jesteśmy naprawdę. Wykonanie perfekcyjnego makijażu może tylko zaakcentować oczy, natomiast najbardziej zmysłowe staniemy się wtedy, gdy uwydatnimy ich kolor. Pierwsze spojrzenie może wiele zmienić i pozostawić niezapomniany efekt… Dlatego warto założyć kolorowe soczewki kontaktowe, ponieważ zapewnią one zniewalające i uwodzicielskie spojrzenie nie tylko w czasie karnawałowych szaleństw, ale i każdego dnia.

Soczewki kolorowe produkowane są w różnych odcieniach i o różnym natężeniu kolorów. Nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie wielu wariantów od zdecydowanie zabarwionych, które zupełnie zmienią kolor nawet ciemnych oczu lub o bardzo naturalnym wyglądzie dla zwolenników klasyki, aż po niesamowite wzory dla uzyskania "dzikiego", abstrakcyjnego efektu. Dzięki temu, każda z nas w zależności od nastroju znajdzie coś dla siebie.

Dla Naturalnej…
Soczewki FreshLook®ColorBlends oprócz bardzo naturalnego wyglądu oczu zapewniają pogłębienie ich wyrazistości. Możliwe jest to dzięki złożeniu rysunku tęczówki z trzech kolorów, który naniesiony jest w postaci zbioru wielokolorowych punktów. Ciemniejszy pierścień okołorąbkowy nadaje spojrzeniu wyrazistości. Dzięki temu, jednocześnie zmieniając zdecydowanie kolor oka, stwarzamy bardzo naturalny efekt. Te miesięczne soczewki dostępne są w 9 kolorach (Blue, Green, Gray, Brown, Honey, Turquoise, Amethyst, True Sapphire, Pure Hazel po dwie sztuki w opakowaniu) w mocach od -8,00 do +6,00D w tym tzw. plano, czyli zerówki dla osób bez wady wzroku.

Dla Zdecydowanej…
FreshLook®Colors to miesięczne soczewki, które w zdecydowany sposób zmieniają kolor zarówno jasnych, jak i ciemnych tęczówek. Rysunek tęczówki jest naniesiony w postaci zbioru punktów, co zapewnia naturalny efekt spojrzenia. Soczewki te dostępne są w 6 kolorach (Blue, Green, Misty Gray, Hazel, Sapphire Blue, Violet po dwie sztuki w opakowaniu) w mocach od -8,00 do +6,00D w tym tzw. plano.

Dla Romantycznej…
Jeśli chcesz by Twoje spojrzenie zadziwiało blaskiem jest tylko jedno rozwiązanie – FreshLook® Radiance. Te miesięczne soczewki, dzięki niepowtarzalnemu efektowi opalizującemu nadają oczom blask, bez zmiany ich naturalnego koloru. Są one dostępne w czterech efektach: Sunrise, Autumn, Moonlight, Eden i mogą być one używane zarówno przez osoby o jasnej, jak i ciemnej tęczówce, z wadą wzroku od -8,00 do +6,00D co 0,25.

Dla Wyrazistej…
Soczewki kolorowe pozwalają również na uzyskanie efektów specjalnych, np. niezwykle elegancko i intrygująco wygląda ciemny kontur wokół jasnej tęczówki uzyskany dzięki FreshLook® Dimensions. Te miesięczne soczewki są przeznaczone dla osób o jasnej tęczówce i umożliwiają korekcję wad wzroku od –8,00 do +6,00D co 0,25. Dostępne w 3 kolorach: Caribbean Aqua, Sea Green, Pacific Blue. Ich bezbarwny obszar w obrębie źrenicy nadaje oczom niepowtarzalną głębię, a ciemna otoczka wokół rąbka sprawia, że oczy wydają się być większe i bardziej wyraziste.

Dla Subtelnej…
Focus® Softcolors to miesięczne soczewki przeznaczone dla osób o jasnych tęczówkach. Dzięki nim kolor Twojego oka zostanie pięknie podkreślony w kolorze Royal Blue, Aqua lub Evergreen. Każde opakowanie zawiera 6 sztuk, produkowanych w wersji plano (bez mocy) oraz w zakresie mocy sferycznych -8,00 do +6,00D.

Dla Zmiennej…
Niektóre z nas chciałyby zmieniać się częściej. Nowa impreza, nowy nastrój - nowy kolor oczu. Od niedawna jest to możliwe, dzięki FreshLook® ONE DAY – nowym jednodniowym kolorowym soczewkom kontaktowym dostępnym w najpopularniejszych kolorach: Blue, Grey, Green i Pure hazel. Dostępny zakres parametrów to -0,50D do -6,00D co 0,25D oraz tzw. plano (bez mocy) sprzedawane w opakowaniach zawierających 10 sztuk. Dzięki specjalnej technologii polegającej na jednoczesnym nałożeniu trzech kolorów na rysunek tęczówki soczewki te nadadzą spojrzeniu naturalny i subtelny wygląd. Jest to wygodna opcja ponieważ zakładasz świeże soczewki rano i rzucasz się w wir życia, a wieczorem po prostu je wyrzucasz.

Dla Szalonej…
Gdy masz ochotę na szaleństwo, najlepsze dla Ciebie będą soczewki Wild Eyes 2 Go. Te bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu miesięczne soczewki kontaktowe, zapewniają niecodzienny i niebanalny efekt. Drastycznie zmieniają nie tylko kolor, lecz wygląd oczu. Na obszarze tęczówki mają naniesiony fantazyjny kolorowy rysunek odpowiadający równie intrygującym nazwom: White-out, KnockOut, RedHot i Zebra. Dostępne tylko w plano (bez mocy optycznej).

Czy kolor świata wokół nas także się zmienia?

Podczas karnawałowych szaleństw, będziesz otoczona kolorem dzięki grze świateł i barw. Soczewki kontaktowe są po to, by zmieniać kolor oczu. Jednak to, czy otaczający nas świat również zmieni swój kolor gdy je założymy, uzależnione jest od typu soczewki oraz wielkości jej źrenicy. Czasami zdarza się, że użytkownicy kolorowych soczewek mogą widzieć inaczej, gdy jest ciemno, przy słabym oświetleniu. Wtedy to naturalna źrenica rozszerza się, natomiast ta na soczewce nie zmienia swojej wielkości. W związku z tym rysunek tęczówki może częściowo wchodzić w obręb rozszerzonej źrenicy, co nie powinno powodować większych zmian w postrzeganiu otaczającego świata. Najważniejsze jednak, by w tym karnawałowym czasie poprzez zniewalające, kolorowe spojrzenie odnaleźć swoje prawdziwe "ja".
Źródło: CIBA Vision
22-05-10 07:01:02