X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Stalowa wyprawa na kraniec Świata Smaku

misy
Opracowanie: Silit
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/2434/stelton__futurystyczna_miska_173_x_95_x_56_cm
Współcześni kartografowie z zabijającym wyobraźnię upodobaniem twierdzą, że nie ma już białych plam na mapach. Jakże się mylą! Istnieje rzeczywistość, która zasadniczo nie ma końca, ani też, co zjawiskowe, początku.

Funkcjonuje w ludzkiej codzienności nieco zawoalowana. Dostępna tylko wrażliwym, znajdującym upodobanie w nowych, podniebiennych doświadczeniach. Rzeczywistość Świata Smaku może być zwiedzana tylko przez wyposażonych w odpowiednie akcesoria – stylowe sztućce, luksusową zastawę, eleganckie dodatki stawiane na stole.

Jedną z czarodziejskich bram do tego niezwykłego świata zbudowała znana, duńska marka Stelton. Od dekad stanowi wzór niedościgłego guru form niezwykłych, wymykających się jednoznacznej ocenie. I to właśnie Stelton stworzył misę - „stołową łódź”, pozwalającą dryfować po tajemniczych oceanach Świata Smaku.
Obłości linii futurystycznej misy z serii 21st, projektu znanej grupy Designit, przykuwają na długi czas uwagę. Miska-patera czaruje za sprawą matowej z zewnątrz, a polerowanej wewnątrz stali szlachetnej, w której odbijają się kolorowe kompozycje owoców, orzeszków, bakalii, czy innych zakąskowych przysmaków.

Misa Steltona, jak i cała linia nowoczesnej i minimalistycznej w formie serii 21st, bazuje na najbardziej prostych, a tym samym wytwornych kształtach. Nieco zadziorny i bardzo ekstrawagancki kształt innych półmisków i talerzy serii 21st został tu jednak złagodzony za sprawą obłych linii, budujących wrażenia spokoju i stonowanej dystynkcji.

To, co stworzyła grupa Designit, intryguje też z tej racji, że stalowa misa, sygnowana elegancką marką Stelton, nabiera wizualnej lekkości, wspierając się na podstawie z wysokiej jakości syntetycznej gumy. Połączenie jest dość niezwykłe – trzeba ogromnego talentu, by nadać dystynkcji przedmiotowi, który łączy w sobie dwa tak różne materiały – stal szlachetną i budzącą całkiem pospolite skojarzenia, gumę. Jednak - gumowa podstawa ładnie kontrastuje z dwojakiego typu stalą szlachetną misy-patery, będąc równocześnie strażnikiem gładkiej powierzchni mebla, na którym stanie.
Misa marki Stelton, ze znanej i cenionej na świecie serii 21st, może stanowić gustowny prezent, który przeniesie prawdziwych znawców na oceany Świata Smaku.

Odkrywający raz po raz białe plamy na mapie smaków sklep zaprasza na podróż pełną wytwornych wrażeń z misą Steltona z serii 21st.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
18-06-22 15:19:52