X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Parkiety z drewna najwyższej próby

parkiet   kambala
Opracowanie: WITEX
Źródło: WITEX
Naturalne drewno ma w sobie niezaprzeczalny urok, czar i magię. Zachwyca delikatną strukturą, barwą i fakturą. Co więcej - z biegiem czasu staje się ono coraz bardziej stylowe i zyskuje na szlachetności. Firma WITEX, mając ten fakt na uwadze, wprowadza do swojej oferty nowość – parkiety z kolekcji Solo, Duo i Trio. Dzięki tym drewnianym podłogom nasze wnętrza przez lata będą urzekać naturalnym wdziękiem i kusić ponadczasową elegancją.

Drewno najwyższej próby
Stylowe parkiety, wykonane z drewna dębu, jesionu, jatoby, orzecha, kambali i kempasu, to produkty najwyższej jakości. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia z najnowszą technologią, nie tylko zachwycają naturalnym wdziękiem i stylowym wyglądem, ale i spełniają wymagania M1, czyli najbardziej surowej normy klasyfikacji produkcji w budownictwie. Użyte do ich wyrobu drewno pochodzi zaś z wybranych, udokumentowanych źródeł, czego gwarancją jest międzynarodowy ekologiczny Certyfikat PEFC. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik wykończenia powierzchni, są bardzo odporne na zużycie i ścieranie. Trzywarstwowa, klejona krzyżowo struktura desek, doskonale zapobiega natomiast naturalnej pracy drewna, czyli ogranicza skłonność parkietu do rozszerzania się i kurczenia, zaś bezklejowe łączenie RealLoc umożliwia łatwy montaż i zapewnia stabilność podłogi.

Kolekcje Solo, Duo, Trio - różne oblicza parkietu
parkiet   dąb
Opracowanie: WITEX
Źródło: WITEX
Parkiety warstwowe, (zwane potocznie panelami drewnianymi) dostępne są w trzech kolekcjach noszących nazwy Solo, Duo i Trio. Różni je od siebie wzór widniejący na desce – dla linii Solo charakterystyczna jest pełna deska, dla Duo – deska podwójna, dla Trio zaś potrójna klepka. Pełne deski to doskonale rozwiązanie do pomieszczeń utrzymanych w klimacie klasycznej elegancji. Ich prosty kształt, delikatna struktura oraz ponadczasowa kolorystyka, pozwolą nam w każdym wnętrzu osiągnąć idealną, pełną naturalnego uroku harmonię. Parkiet z kolekcji Duo, dzięki zestawieniu klasycznej, litej deski oraz różnej długości klepek nadaje z kolei podłodze wyjątkowy, oryginalny wygląd. Stąd też bez wątpienia sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym, miejskim stylu. Parkiet w najbardziej znanym i popularnym wydaniu – potrójna klepka – wprowadza zaś do pomieszczeń niezwykłą dynamikę. Dzięki temu, że każda klepka ma zupełnie innych charakter zyskujemy pewność, że taka podłoga nigdy nam się nie znudzi.

Siła naturalności
parkiet   dąb
Opracowanie: WITEX
Źródło: WITEX
Siłą każdej z kolekcji parkietów firmy WITEX, oprócz zróżnicowanych wzorów desek i eleganckich, ponadczasowych dekorów są selekcje - wyznacznik zewnętrznych cech poszczególnych rodzajów drewna, takich jak ilość sęków czy zróżnicowanie barw. Ich znajomość w dużej mierze ułatwi perfekcyjne dopasowanie parkietu do charakteru wnętrza. Wśród bogatej oferty parkietów z kolekcji Solo, Duo i Trio odnaleźć możemy zatem drewna należące do selekcji Nature i Country, a także barwione odmiany Stonewashed Latte i Stonewashed Mocca. Selekcja Natur jest najspokojniejsza i najbardziej zrównoważona - barwa i usłojenie są tutaj równomierne, podłoga praktycznie pozbawiona jest sęków. Country zawiera zaś dużą ilość sęków i produkowana jest z drewna twardzielowego.

Szerokie spektrum możliwości - wykończenie warstwy wierzchniej
parkiet   dąb
Opracowanie: Witex
Źródło: Witex
Warstwa wierzchnia parkietów z kolekcji Solo, Duo i Trio poddawana jest różnorodnym procesom obróbki, dzięki którym drewno zyskuje więcej wyrazu. Jednym z takich sposobów wykończenia warstwy wierzchniej jest bejcowanie, czyli barwienie drewna farbą w kolorze odmiennym od naturalnego. Proces ten doskonale podkreśla pierwotną strukturę surowca, a także, w zależności od odcienia farby - pomaga rozjaśnić lub przyciemnić drewno. Wśród podłóg drewnianych odnaleźć możemy parkiet (Parkiety Pryczynicz - najlepszy producent parkietów) dębowy z kolekcji Trio, barwiony na ciepły, kawowy odcień Classic Brown. Powierzchnie olejowane parkietów dębowych i jesionowych z linii Solo, Duo, Trio firmy WITEX wykończone są z kolei ekologicznym olejem EcoTop, którego bazą jest czysty, niezawierający barwników ani rozpuszczalników, olej roślinny. Wnika on w komórki drewna i nadaje powierzchni matowy, elegancki wygląd. Dzięki temu zabiegowi parkiet nie tylko nabiera stylowego oblicza, ale również sama warstwa wierzchnia staje się antystatyczna i odporna na wilgoć oraz plamy.

Olejowanie to najbardziej naturalna forma wykończenia powierzchni drewna, gdyż najlepiej zachowuje jego naturalny charakter. Z tego też względu wśród parkietów WITEX, podłogi olejowane spotykane są najczęściej. Często są one jeszcze dodatkowo bielone. Obróbka termiczna to kolejny sposób wykończenia warstwy wierzchniej parkietów, charakterystyczny dla dekoru jesion z kolekcji Trio . W procesie tym drewno podgrzane zostaje do temperatury 200° C, wskutek czego staje się ono ciemniejsze i przybiera jesienno-miodowe zabarwienie. Parkiet, którego warstwa wierzchnia poddana została obróbce termicznej oznaczony jest wdzięczną nazwą Baroque.

Wybór podłogi to decyzja długoterminowa. Chcielibyśmy zatem, by za kilkanaście lat prezentowała się ona równie dobrze jak w pierwszym dniu po ułożeniu. Parkiety warstwowe firmy WITEX pozwolą nam cieszyć się naturalnym czarem drewnianych podłóg przez lata, a nawet więcej - wraz z upływem czasu będą jeszcze piękniejsze.
Źródło: Gut PR
Opracowanie: Anna Szeflińska, Hanna Gut
18-08-01 12:10:03