X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pokój dziecięcych marzeń

pokój dziecięcy
Opracowanie: PARA
Źródło: PARA
Pokój dziecięcy jest miejscem, które najlepiej stymuluje rozwój dziecka. Ważne, aby rodzice pozwalali swoim pociechom na samodzielną aranżację przestrzeni. Ich zadaniem jest tymczasem odpowiedni wybór tzw. bazy materiałów wykończeniowych – podłóg, farb i tapet.

Przeglądając ofertę producentów podłóg dokonujemy zwykle wyboru pomiędzy drewnem a wykładziną dywanową. Nowością na rynku są korkowe podłogi TORLYS, rekomendowane przez architektów wnętrz do pokoi dziecięcych. W przeciwieństwie do wykładziny, TORLYS CORK jest hipoalergiczny i odporny na wilgoć. Podłogi z korka naturalnego są wyjątkowo miękkie, dlatego sprawdzą się w pomieszczeniach dla maluchów. W końcu będzie można położyć kres „guzom i poobijanym kolanom”. Występują w formie deski lub płytki, w bogatej gamie kolorystycznej. Ponadto są podłogami ciepłymi. Odgrywa to istotną rolę szczególnie w przypadku kamienic, gdzie rodzice często zmuszeni są dogrzewać pokoje.

Wybierając pozostałe materiały wykończeniowe należy zwrócić uwagę na farby. Niejedna mama wie, że dzieci uwielbiają malować i to niekoniecznie na kartkach. Bezkonkurencyjną powierzchnią są… ściany. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości produkty, z których można zmyć „twórczość naszych pociech”. Do takich należą z pewnością kanadyjskie farby PARA PAINTS. Na szczególną uwagę w ofercie producenta zasługują dwa produkty: Elite Ceramic – farba, która zachowuje się jak płytka ceramiczna – trudno osiada na niej kurz i jest bardzo łatwo zmywalna oraz Essence – farba, również odporna na wielokrotne zmywanie, o zerowej ilości lotnych związków organicznych.

Psychologowie radzą, aby styl aranżacji w pełni był dostosowany do zainteresowań dziecka. Jeśli malucha zaczyna ciekawić przyroda, w pokoju nie może zabraknąć planszy edukacyjnych oraz pierwszych książek o tej tematyce. Wyobraźnię dziecka rozwijają także obrazy. Dlatego warto pomyśleć o ściennych wizualizacjach, przygotowanych zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Takie rozwiązanie proponuje Digi4Wall, tapety drukowane na indywidualne zamówienie, również z grafik czy zdjęć dostarczonych przez rodziców. Ciekawą propozycją są grafiki edukacyjne, jak choćby dziecięca mapa świata. Przygotowana pod wymiar na całą ścianę, wprowadzi dużo kolorów i na pewno pobudzi wyobraźnię małego podróżnika. Są to produkty w pełni zmywalne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV. Farby - (sprawdź informacje) plakatowe i akwarelowe, kredki świecowe oraz ołówkowe można zmyć przy pomocy wody z mydłem. Digi4Wall jest wykonany na materiale winylowym, posiadającym właściwości antybakteryjne. Dzięki temu jest absolutnie bezpieczny i przyjazny maluchom.

Wnętrze nie może ograniczać maluchów, wręcz powinno być jak najbardziej funkcjonalne. Pokój dziecięcy pełni zwykle rolę sypialni, bawialni, pracowni plastycznej i muzycznej oraz jest miejscem spotkań z rówieśnikami. Te zróżnicowane potrzeby wymagają przemyślanych aranżacji stworzonych na bazie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Wyżej wymienione produkty tj. TORLYS CORK, Digi4Wall oraz farby PARA dostępne są wyłącznie w salonach PARA i DEKORIAN.
Opracowanie: Katarzyna Skibińska
20-10-12 11:20:05