X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Świętowanie po polsku

stół
Opracowanie: LAURASTAR
Źródło: LAURASTAR
Dla wielu z nas przygotowanie tradycyjnych Świąt jest nie lada wyzwaniem. Nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia bez białego obrusu, świeżo wypranych zasłon i suto zastawionego stołu. Dlatego stajemy na głowie, dwoimy się i troimy, aby ten czas przeżyć naprawdę wyjątkowo. Albo… wykorzystujemy dobrodziejstwa techniki i z odrobiną sprytu dorównujemy tym, którzy wolnych chwil mają pod dostatkiem.

Choć tempo życia na przestrzeni 20 lat w Polsce zmieniło się diametralnie, obchodzenie ważnych uroczystości korzeniami sięga tradycyjnych zwyczajów. Do Bożego Narodzenia, jednego z najważniejszych katolickich wydarzeń, z pokolenia na pokolenie należało sumiennie się przygotować. Z socjologicznego punktu widzenia Święta są zjawiskiem cyklicznym, dającym poczucie bezpieczeństwa, nacechowanym przede wszystkim spokojem.

Logistyka w wydaniu mamy
Nasze mamy i babcie przedświąteczną logistykę opanowywały do perfekcji. Na początku mycie okien, potem trzepanie dywanów, dzień przed wigilią odkurzanie, ścieranie kurzu i ubieranie choinki. Wszystko po to, aby przez trzy dni w spokoju świętować i delektować się pysznymi potrawami. Dzisiaj jest nam trudniej o tak perfekcyjną organizację. Większość z nas pracuje do późnych godzin, a wolne przed wigilią wciąż pozostaje w sferze marzeń. Jednak Boże Narodzenie jest dla nas wciąż bardzo ważne…

Święta na miarę XXI wieku
żelazko
Opracowanie: LAURASTAR
Źródło: LAURASTAR
…Dlatego z przyjemnością korzystamy z rozwiązań nowoczesności, które ułatwią nam przygotowania. Ponadto mieszkamy inaczej, „prościej”. Wnętrza urządzamy w minimalistycznym stylu. Wystrzegamy się meblościanek, serwantek z kryształami i dekoracyjną porcelaną, które były stałym siedliskiem kurzu. Podłóg też się nie pastuje. Zresztą po co, skoro technologie jakie wykorzystuje m.in. firma TORLYS zastępują cyklinowanie parkietu. Wystarczy raz na kilka lat odświeżyć podłogę pastą, aby wyrównać powierzchnię. Nie trzepiemy dywanów, ponieważ ich czyszczeniem zajmują się specjalne firmy. A jeśli chcemy zrobić to sami, zadanie ułatwi nam odkurzacz piorący. Z oknami jest różnie. Niektórzy lubią proste zasłony lub zabawnie zwiniętą małą firankę. W innych domach spotykamy skomplikowane formy krawieckie. Co do dekoracji stołów? Jedno jest pewne – biały obrus nigdy nie wyjdzie z mody. Te wszystkie materiałowe cuda trzeba wyprać i wyprasować, a to nie lada wyczyn. Naprzeciw temu zadaniu wyszedł system LAURASTAR. Urządzenie skraca czas prasownia o ponad połowę w porównaniu z tradycyjnym żelazkiem. Dzięki działaniu pary pod stałym ciśnieniem 3,5 Bara jesteśmy w stanie wygładzić kilka warstw materiału. Funkcja prasowania w pionie oszczędzi nam niekończących się wycieczek do magla z zasłonami, firanami, marynarkami, eleganckimi sukienkami.

Od Świąt do Świąt
Nasze codzienne życie z roku na rok nabiera tempa. Zmieniamy się my, zmieniają się nasze mieszkania (zobaczysz). Jednak Święta są i będą czymś wyjątkowym. Co dwanaście miesięcy z radością będziemy tworzyć i przeżywać atmosferę Bożego Narodzenia. I tego życzmy sobie nawzajem… Pragnienia i tęsknoty do tego co dobre, pełne miłości i spokoju. Wesołych Świąt!
Opracowanie: Katarzyna Skibińska
17-10-11 10:15:16