X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dużo miejsca w małej kuchni

pojemniki
Opracowanie: Kuchinox
Źródło: Kuchinox
Marzeniem wielu kobiet jest jasna i przestronna kuchnia z mnóstwem miejsca na bardziej i mniej potrzebne sprzęty. Niestety, większość z nas ma do dyspozycji kilka lub kilkanaście metrów kwadratowych, na których musi zmieścić strefę przygotowywania posiłków, strefę gotowania i zmywania. Aby optycznie powiększyć dostępną przestrzeń, warto pomyśleć o kolorze frontów szafek.

Wybierajmy więc powierzchnie z jasnego drewna, brzozy lub buku. Rozświetlą naszą niewielką powierzchnię i w przeciwieństwie do ciemnych frontów, nie będą przytłaczające. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami okna kuchennego, możemy zastanowić się nad zagospodarowaniem przestrzeni na parapecie oraz pod nim. Mała szafka umieszczona pod oknem pomieścić może środki czystości oraz pozwoli schować wszystkie artykuły, dla których nie możemy nigdy znaleźć odpowiedniej lokalizacji i w efekcie przestawiamy je z miejsca na miejsce.

Podstawą w zagospodarowywaniu małej przestrzeni kuchennej jest też kompaktowa zabudowa o dokładnie sprecyzowanych funkcjach każdego z elementów mebli. Między sufitem a górną krawędzią tradycyjnej szafki istnieje kilkunasto-kilkudziesięciocentymetrowa przestrzeń, która bardzo często pozostaje zupełnie niewykorzystana. Podobnie maskownice, mające ukryć przestrzeń między szafką a podłogą, mogą zostać zastąpione płaskimi szufladami, które z powodzeniem pomieszczą np. blachy do pieczenia, czy inne płaskie, jednak często potrzebne akcesoria. Na tej samej zasadzie działają wysuwane blaty, które zamontowane pod tradycyjnymi powierzchniami roboczymi, stanowić będą dodatkowe miejsce pracy.

Urządzając małą kuchnię, nie zapominajmy o wielkiej użyteczności podręcznych, samoprzyczepnych pojemników, mieszczących najpotrzebniejsze rzeczy. Mogą być to puszki mocowane za pomocą przyssawek lub magnesów, które można zawiesić na lodówce lub innej płaskiej powierzchni. Jeśli cenimy sobie wysokie walory estetyczne, połączone z niezwykłą funkcjonalnością, warto pamiętać o relingach. Podwieszone między górnymi szafkami a blatem, doskonale wypełnią pustą przestrzeń, utrzymując w zasięgu ręki najpotrzebniejsze podczas gotowania produkty i narzędzia. mówi Maria Członka z firmy Kuchinox. Godne uwagi są pojemniki relingowe, posiadające konkretne przeznaczenie. Na przykład specjalnie profilowana półka na noże, dzięki której zrezygnować możemy z gorączkowego poszukiwania konkretnego ostrza między wszystkimi innymi, wrzucanymi do szuflady.

Pojedyncze półki relingowe, świetnie sprawdzą się jako miejsce na najczęściej używane przyprawy. Niezastąpiona w przypadku posiadania jednokomorowego zlewu z niewielką ociekarką okazuje się także relingowa suszarka na naczynia i sztućce. Zwracajmy uwagę, by relingi, które kupujemy wykonane były ze stali nierdzewnej. Ciągły kontakt z wodą i oparami kuchennymi nie powinien wpływać na kondycję naszych ściennych akcesoriów – dodaje Maria Członka – Product Manager grupy akcesoria kuchennych.Wykorzystanie relingów, wysuwanych blatów oraz kompaktowej zabudowy powoli staje się standardem, pozwalającym wydobyć z niewielkiej przestrzeni komfort, wygodę, a nawet odrobinę elegancji i luksusu.
Źródło: PR Solutions
Opracowanie: Kamila Nowakowska
23-02-07 07:01:46