X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nowy wizerunek kamienicy Lipińskiego w Warszawie

Niebawem rozpoczną się prace remontowe w jednej z najpiękniejszych niegdyś kamienic Warszawy – kamienicy Lipińskiego. Inwestor, firma deweloperska Reinhold Polska, zamierza nie tylko przywrócić budynkowi dawny blask, ale i funkcjonalność. Stolica wzbogaci się zatem o kolejnych 3,2 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni handlowej i biurowej. I to o najwyższym standardzie i w najlepszej lokalizacji.

Południowa pierzeja Alej Jerozolimskich to ciąg wspaniałych, doskonale zachowanych zabytkowych kamienic. Od zachodniej strony, u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater, zamyka ją wykupiona przez Reinhold Polska kamienica bankowa poznań - odwiedź stronę - wybudowana w 1898 roku na zlecenie Józefa Lipińskiego – dziś zwana Reinhold Lipiński. Właściciel odebrał niedawno pozwolenie na rozpoczęcie prac remontowych, które uczynią z tego zabytkowego obiektu użyteczny kompleks handlowo-usługowo-biurowy.

Odnowa architektoniczna
kamienice
Opracowanie: Reinhold Polska
Nowy właściciel nie zgodził się na wyburzenie tego unikalnego budynku, dzięki czemu zachowany zostanie pierwotny charakter południowej ściany Alej Jerozolimskich. Chodzi bowiem o coś więcej niż o zachowanie jednej kamienicy. Stawka jest o wiele wyższa, ponieważ kamienica Lipińskiego to bardzo ważny, narożny element ciągu zabytkowej zabudowy projektowanej przez najlepszych architektów epoki. Stąd tak wielka dbałość o odtworzenie najdrobniejszych nawet szczegółów architektonicznych – jak na przykład – skute w latach 70. ubiegłego wieku ozdobne elementy fasady oraz nacisk położony na stałą współpracę z konserwatorem zabytków.

W konsekwencji pięciopiętrowy, zabytkowy budynek na zewnątrz odzyska dawny blask, a wewnątrz stanie się nowoczesnym biurowcem z powierzchnią handlowo-usługową. Całość dostosowana będzie do wymagań nowoczesnego biura. Zainstalowane zostaną szybkie, światłowodowe łącza internetowe, system klimatyzacyjno-wentylacyjny z kontrolą wilgotności powietrza oraz zintegrowany elektroniczny system zarządzania budynkiem.

Komfort i funkcjonalność
kamienice
Opracowanie: Reinhold Polska
Na działalność handlową i usługową przeznaczone zostaną najniższe kondygnacje, włącznie z podziemiem. Piętra od drugiego do piątego mieścić będą natomiast wysokiej klasy biura. O bezpieczeństwo zadba w pełni zautomatyzowany system kontroli dostępu oraz najnowszej generacji instalacja przeciwpożarowa.
Wszystko to powoduje, że użytkowanie unowocześnionego zabytkowego budynku Reinhold Lipiński będzie dla najemców oraz ich gości i przyjemne, i w pełni bezpieczne.

Prestiżowa lokalizacja
Kolejną niezwykle istotną cechą kompleksu Reinhold Lipiński jest jego położenie. Po drugiej stronie ulicy ulokowane jest bardzo znane i tłumnie odwiedzane nie tylko przez warszawiaków centrum handlowe Złote Tarasy. W sąsiedztwie znajdują się także najlepsze stołeczne hotele: Marriott, Radisson, Mercure, Holiday Inn, Westin, Intercontinental. Nieopodal wznosi się także gmach Pałacu Kultury i Nauki. Bezpośrednia bliskość stacji metra, warszawskiego Dworca Centralnego oraz dobrze zorganizowana w tym rejonie komunikacja miejska mają bezpośredni wpływ na jego atrakcyjność zarówno dla inwestorów, jak i ich pracowników oraz klientów.

kamienice
Opracowanie: Reinhold Polska
Tak znaczące zalety nie mogły ujść uwadze ani dewelopera, ani inwestorów, dla których wiele z nich ma kluczowe znaczenie. Reinhold Lipiński zapowiada się dzięki temu, jako jeden z najbardziej prestiżowych obiektów zarówno Warszawy, jak i całej Polski.

Reinhold Group to jeden z największych szwedzkich deweloperów, który posiada swoje oddziały w Europie oraz w Azji. Od lat 50. ubiegłego wieku firma nieprzerwanie prowadzi politykę budownictwa łączącego w sobie: najwyższej klasy jakość, tradycyjny szwedzki funkcjonalizm oraz przystępną cenę.

Od 2005 roku firma posiada biura w największych polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, gdzie z powodzeniem realizuje szereg inwestycji biurowych i mieszkaniowych.

W 2007 roku Reinhold Polska zadebiutowała na parkiecie warszawskiej giełdy jako pierwsza szwedzka firma. Spółka zajmuje się zarówno klasyczną działalnością deweloperską, jak i inwestycjami w gotowe projekty. Wartość inwestycji na polskim rynku przekracza 400 mln zł.
Źródło: happening.pl
Opracowanie: Tomasz Tułasiewicz
17-11-13 10:01:02