X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jadalnia z charakterem

Nowoczesny wystrój jadalni
Opracowanie: Smart PR
Źródło: Smart PR
Jest w naszych domach pomieszczenie, w którym łączy się życie rodzinne i towarzyskie. W tym miejscu jemy wspólne posiłki, rozmawiamy z gośćmi, odrabiamy z dziećmi zadanie domowe i czytamy gazety przy kawie. Jadalnia – bo o niej mowa – to wizytówka naszych mieszkań. Jak ją urządzić, by była modna i zgodna z naszymi upodobaniami?

Urządzając w mieszkaniu jadalnię kierujemy się głównie jej funkcjonalnością. Jadalnia musi być duża, jasna, rozświetlona i położona blisko kuchni. Jeśli już pozwalamy sobie na elementy ozdobne, to ograniczmy je do minimum. Zapominamy jednak, że jadalnia znajduje się w samym środku życia domowego. To w niej spotykamy się z rodziną i przyjmujemy gości.
Z tego powodu warto pomyśleć o urozmaiceniu jej wnętrza. A na to współczesna pani domu często nie ma czasu. Na szczęście designerzy wychodzą naprzeciw potrzebom zabieganej kobiety, ceniącej sobie funkcjonalność i wygodę. Najnowsze projekty jadalni łączą w sobie funkcjonalizm i estetykę. Wystarczy kilka prostych mebli i niewielkich dodatków, aby nasza jadalnia zmieniła się w stylowe i praktyczne pomieszczenie.

Styl nowoczesny – dla zabieganej perfekcjonistki
Jeśli nie masz czasu na dekorowanie i porządkowanie jadalni, a jednocześnie cenisz sobie stylowe urządzenie mieszkania – styl nowoczesny będzie dla ciebie odpowiedni. To gra kształtów, barw, proporcji i materiałów. Jego charakterystyczną cechą jest ograniczanie podziałów we wnętrzu. W nowoczesnych pomieszczeniach rezygnuje się ze ścianek działowych na korzyść otwartej przestrzeni. Poszczególne części mieszkania oddzielone są najczęściej ścianami w silnie skontrastowanych ze sobą kolorach. Dużą rolę w stylu nowoczesnym odgrywają wykorzystane materiały i ich faktura. Meble najczęściej wykonane są z połączeń drewna z materiałami nowoczesnymi: stalą nierdzewną, chromowaną lub szkłem. Wzornictwo w stylu nowoczesnym jest ascetyczne i pozbawione ozdobników. Niewielka ilość sprzętów i mebli pozwala na utrzymanie porządku i harmonii w pomieszczeniu. Jadalnia w stylu nowoczesnym jest przestronna, wygodna i praktyczna, a przy tym bardzo gustowna. Cały kunszt tkwi tutaj w oryginalnych kształtach mebli i odpowiednim oświetleniu pomieszczenia.
Aby stworzyć styl nowoczesny w swojej jadalni, usuń z niej wszystkie zbędne dodatki i meble. Unikalny styl pomieszczenia osiągniesz dzięki skomponowaniu szklanego lub metalowego stołu z fantazyjnymi krzesłami. Im ciekawszy kształt i mocniejsza barwa krzeseł – tym lepiej. Na zdjęciach krzesła i stoły z włoskiej serii Unicon, w Polsce dostępne na .

Styl skandynawski – dla modnych i aktywnych
Skandynawski wystrój jadalni
Opracowanie: Smart PR
Źródło: Smart PR
Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Skąd ten nagły boom na urządzanie jadalni w tym stylu? Odpowiedź jest prosta. Skandynawski design odpowiada stylowi życia ludzi aktywnych. Funkcjonalność i minimalizm doskonale sprawdzają się w mieszkaniach ludzi, którzy łączą domową atmosferę ze stylowymi wnętrzami. Modnie i wygodnie – oto recepta na styl skandynawski.
Skandynawska estetyka w jadalni zadowoli wszystkie panie, które cenią naturalizm w urządzaniu mieszkania. Najważniejsze elementy tego stylu to surowe drewno, naturalne materiały, jasne kolory. Meble zazwyczaj mają odznaczają się prostotą formy. Pomieszczenia utrzymuje się przeważnie w bieli, choć popularna jest również czerwień, czerń i chłodny błękit. Mocniejsze barwy posiadają jednak wyłącznie dodatki – obrusy, zasłony lub naczynia. Designerzy często urozmaicają dodatki motywami florystycznymi. Finowie i Szwedzi znani są na całym świecie z pięknego szkła w żywych barwach oraz prostych tkanin ozdobionych graficznymi wzorami. Całą gamę dodatków w tym stylu prezentuje w najnowszym katalogu skandynawska firma Sagaform. Aby móc pochwalić się modnym wnętrzem w stylu skandynawskim, wystarczy ograniczyć ilość mebli w jadalni i urozmaicić ją kilkoma praktycznymi dodatkami Sagaform. Wnętrze w tym stylu będzie wygodne i przytulne.

Styl eklektyczny – dla ludzi z wyobraźnią
Styl eklektyczny
Opracowanie: Smart PR
Źródło: Smart PR
Eklektyzm to przeciwieństwo minimalizmu i prostoty. Styl eklektyczny pokochają kobiety, które lubują się w nowoczesnych gadżetach, gustownych dodatkach i ozdobach z innej epoki. Istota tego stylu zawiera się w łączeniu nowoczesnych dodatków z elementami stylowymi. Lata 20’, 30’, vintage lub średniowieczna stylizacja? A może styl orientalny w połączeniu z nowoczesnymi materiałami? Wybór zależy od naszej kreatywności i upodobań. Ważne, by pomieszczenie miało klimat i styl.

Dodatki odgrywają tutaj kluczową rolę. Każdy element powinien mieć swój styl i komponować się z resztą. Wybieramy najlepszej jakości meble i gadżety, które nam się podobają i komponujemy z nich unikalne wnętrze. Najlepszą metodą stworzenia stylu eklektycznego w swojej jadalni jest wybór jednego, zdecydowanego elementu w ulubionym przez nas stylu i urozmaicenie konwencji dodatkami z innych stylów. Czy to będzie stół dębowy z krzesłami, czy japońska ława z poduszkami, dodajmy do nich nowoczesne dodatki, które nam się podobają. W ten sposób powstaje wnętrze dla niebanalnych ludzi z wyobraźnią!
Źródło: SmartPR
Opracowanie: Smart PR
20-10-31 07:20:22