X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Narożnik z regulowanymi zagłówkami

narożnik
Opracowanie: Caya Design
Źródło: Caya Design
W produkcji narożników wykorzystuje się nowe mechanizmy. O ile moduł jest stosowany często przez producentów mebli wypoczynkowych, o tyle pneumatyczne zagłówki dopiero się pojawiają.

Caya Design to pierwsza firma w kraju, która wyprodukowała narożniki z regulowanymi w płaszczyźnie pneumatycznymi zagłówkami - dotąd powstały 3 modele: Infiniti Standard, Infiniti Modulo i Obsession. Podobny mechanizm wykorzystuje się w konstrukcjach foteli kinowych, kosmetycznych i w ekskluzywnych samochodach.

Chodzi o to, aby odcinek szyjny kręgosłupa i głowa miały ruchome podparcie, które dostosuje się do ciężaru głowy, masy ciała i wzrostu osoby. Tak skonstruowany mebel spełnia po części funkcję ortopedyczną, bo obniża ryzyko napięcia mięśni szyi i odciąża barki i kręgosłup.

narożnik
Opracowanie: Caya Design
Źródło: Caya Design
Zastosowanie modułów poprawia dopasowanie się mebla do kształtu i wielkości pokoju. Budowa modułowa eliminuje to co dotąd było wadą narożników w stosunku do klasycznego zestawu kanapa + 2 fotele czyli trudna ustawność. Narożniki modułowe można składać z różnych elementów w zależności od wielkości i kształtu salonu. Modele wykonane w tej technologii to Elementi, Emotion i Infiniti Modulo.

Można je łatwiej wnieść do małych mieszkań w blokach. Narożniki modułowe rywalizują z narożnikami na wymiar jeśli chodzi o to, które z nich łatwiej ustawić w małym mieszkaniu, gdzie często nie ma miejsca na salon.
Źródło: CAYA DESIGN
Opracowanie: Rafał Stachlewski
21-05-13 07:37:46