X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Włos z głowy nie spadnie

łysienie
Opracowanie: DX2
Łysienie to przypadłość, która może wystąpić zarówno u mężczyzny jak i kobiety. Przyczyny i przebieg są różnorodne.

Każdy przypadek jest indywidualny stąd istnieje wiele sposobów leczenia. W pierwszej kolejności należy skonsultować się z dermatologiem. Lekarz określa typ łysienia, rozległość i sposób leczenia. Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, gdy pojawiają się pierwsze oznaki (czyli znaczne przerzedzenie włosów, utrata włosów na czubku głowy, czy powiększenie zakoli).

Podział łysienia ze względu na typ:
Łysienie androgenowe – To typowe męskie łysienie, które stanowi 95% wszystkich przypadków. Objawia się powiększaniem zakoli w rejonie skroni i czoła. Przerzedzenie na czubku głowy, które stopniowo się powiększa. Zależy od uwarunkowań genetycznych.
Łysienie anagenowe – Inaczej dystroficzne. To znaczne łysienie w krótkim czasie, o charakterze plackowatym. Takie łysienie obserwuje się pod wpływem czynników, które szybko uszkadzają włos, jak chemioterapie, radioterapie itp.
Łysienie plackowate – To zaledwie 1% wszystkich przypadków. Jest oznaką zwrotu organizmu przeciwko sobie. Dotyka zazwyczaj młodych mężczyzn, kobiety, a nawet dzieci. Prawdopodobnie jest uwarunkowany genetycznie. Istnieją przypadki samoistnego wyleczenia.
Łysienie bliznowaciejące – Powodowane przez zaburzenia lub czynniki zewnętrzne, które prowadzą do uszkodzenia mieszka włosowego. Przyczyną może być grzybica, gruźlica, kiła czy nowotwór.

Chodź powiedzenie mówi, że "mądrej głowy włos się nie trzyma", to powszechnie wiadomo, że osoby z bujną czupryna czują się pewniej i są szczęśliwsi. Warto więc dbać o włosy.
Rynek farmaceutyczny oferuje wiele środków leczniczych i suplementów zapobiegających wypadaniu włosów.

DX2 to nowy suplement diety dla mężczyzn zawierający m.in. skrzyp polny, odpowiadający za prawidłową budowę i wzrost włosów. Preparat wzbogacony został o zestaw niezbędnych witamin i mikroelementów (tiamina, niacyna, l-cysteina i inne). Działanie preparatu zostało wzmocnione dużą dawką cynku, który jest ważnym mikroelementem dla włosów, a jego niedobór ma negatywny wpływ na ich wzrost i wygląd.

DX2 ogranicza wypadanie włosów u mężczyzn oraz wzmacnia je. Rezultaty widoczne są podczas sytematycznego stosowania – preparat wzmacnia włosy, zmniejsza ich wypadanie i stymuluje nieaktywne cebulki przez co przyspiesza wzrost nowych włosów.

Preparat DX2 można kupić w cenie około 30 zł za 30 kapsułek. Stosuje się 1 kapsułkę dziennie. Opakowanie wystarcza na miesięczną terapię.
Źródło: D.Z.
19-04-03 07:20:02