X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Bezbolesna depilacja laserowa

depilacja
Opracowanie: DER-MED
Gładka skóra do tej pory wymagała wielu wyrzeczeń. Maszynki do golenia, depilatory czy plastry z woskiem… Na szczęście te uciążliwe i bolesne metody powoli odchodzą w zapomnienie. Pojawienie się na rynku depilacji laserowej całkowicie zmieniło podejście kobiet do tematu zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa to pierwsza powszechnie stosowana metoda, która umożliwia pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze. Skutecznie, łatwo i szybko, ale czy bezpiecznie?

Jak działa laser?
Seria zabiegów w 2-3 miesięcznych odstępach pozwala na niemal całkowitą depilację wybranych obszarów ciała, takich jak twarz, nogi, pachy czy bikini. Efekt zależy głównie od karnacji – im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym lepsze rezultaty. Podczas jednej wizyty usuwane jest ok. 30% widocznych włosów. Gabinet należy odwiedzić jeszcze co najmniej 2 razy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się nawet 80-92% owłosienia. Depilacja przy pomocy lasera to metoda całkowicie nieinwazyjna. Polega ona na oddziaływaniu na skórę łagodną wiązką promieni, które pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę. W rezultacie jest on niszczony wraz z cebulką i nie ma podstaw do ponownego wzrostu. Laser jest w stanie usunąć jedynie włoski, które znajdują się w danym momencie w fazie wzrostu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Jest to przy tym metoda szybka, a przy użyciu odpowiednich maści – niemal całkowicie bezbolesna. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna.

Tylko profesjonalny gabinet
Konsultacja lekarza, która powinna być podstawą weryfikacji przeciwwskazań u klientów, to niestety wciąż rzadkość w polskich gabinetach. Obowiązkowy wywiad medyczny, podczas którego określany jest stan skóry oraz jej podatność na działanie lasera, to gwarancja bezpieczeństwa i braku późniejszych powikłań.
- Skuteczność i komfort zabiegu zależą w głównej mierze od jakości sprzętu, za pomocą którego jest wykonywany – mówi Katarzyna Kęsek kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, specjalistka w dziedzinie depilacji laserowej. – Lasery diodowe wyposażone w chłodzącą, szafirową głowicę minimalizują odczuwane pieczenie i redukują ryzyko poparzeń. Ważne jest także przeprowadzenie odpowiednio wcześniej próby na małym fragmencie ciała, co pozwoli na optymalne ustalenie parametrów. Klient powinien być poinformowany o wszystkich przeciwwskazaniach oraz o zasadach pielęgnacji skóry, która przez kilka dni może być wrażliwa i podrażniona.

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie
Wraz z zainteresowaniem klientów, wzrasta liczba salonów oferujących przeprowadzenie depilacji laserowej. Niestety, brak regulacji prawnych w Polsce sprawia, że istnieją gabinety, wyposażone w przestarzały lub niskiej jakości sprzęt czy zatrudniające niewykwalifikowaną kadrę. Tymczasem nieumiejętnie ustawiona moc czy nieświadomość przeciwwskazań mogą powodować dotkliwe powikłania. Poparzenia, przebarwienia, a nawet zakażenia to tylko niektóre z możliwych działań niepożądanych, spowodowanych nieprawidłowym przeprowadzeniem zabiegu. Tego typu komplikacje się nie zdarzą, jeśli na miejscu obecny będzie lekarz. Depilacja laserowa jest metodą całkowicie bezpieczną, ale pod warunkiem, że przeprowadzona jest w profesjonalnym gabinecie.
Źródło: Inplus PR
17-09-18 06:35:30