X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Świetlówki kompaktowe 2d

korytarz
Opracowanie: Kobi Light
Źródło: Kobi Light
Energooszczędność staje się jednym z ważniejszych czynników, świadczących o jakości instalacji montowanych we współczesnych budynkach. Oświetlenie, które zużywa ograniczoną ilość prądu to nie tylko nowa moda, lecz przede wszystkim spore korzyści dla użytkowników i środowiska.

Alternatywą dla tradycyjnych, nieekonomicznych źródeł światła są coraz popularniejsze świetlówki kompaktowe. Można je podzielić na zintegrowane i niezintegrowane. Pierwsze stanowią bezpośredni zamiennik standardowych żarówek, natomiast drugie wymagają dodatkowo oprawy z odpowiednim gniazdem i statecznikiem.

Niezintegrowane świetlówki kompaktowe 2D firmy Kobi doskonale sprawdzają się w korytarzach, pomieszczeniach mieszkalnych i na klatkach schodowych. Są niezwykle trwałym i energooszczędnym źródłem światła, dzięki czemu ich stosowanie przynosi poważne korzyści. Wskaźnik oszczędności energii w tego typu świetlówkach wynosi aż 80%, podczas gdy w przypadku lamp halogenowych to tylko 30%. Widoczne różnice w wydajności (żarówka: 8-10 lm/W, lampami (zobacz i porównaj) halogenowa: 16 lm/W, świetlówka: 45-104 lm/W) sprawiają, że w odniesieniu do tradycyjnych żarówek stanowią bardzo dobre rozwiązanie.

Silny strumień światła uzyskiwany przez świetlówki kompaktowe 2D niezależnie od czasu świecenia pozwala na skuteczne rozjaśnienie całości oświetlanej powierzchni. Dzięki temu komfort codziennego używania pomieszczeń łączy się z niezwykle ważną energooszczędnością.

świetlówka
Opracowanie: Kobi Light
Źródło: Kobi Light
Cechy produktu:
bezpośredni zamiennik źródeł światła w oprawach 2D,
oszczędność energii do 80%,
dobra skuteczność świetlna,
świetlówka 4-pinowa,
średnia trwałość – 8000h
Źródło: PointB
Opracowanie: Adam Wróbel
19-09-02 14:05:03