X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Świeże powietrze przez cały rok

Czy wiesz, że w ciągu 15 lat swojego życia tracisz ponad 50 godzin na otwieranie, zamykanie pożyczka (zobacz www.smartvest.pl) uchylanie okien gdy czujesz, że potrzebujesz świeżego powietrza?

okna
Opracowanie: OKNOPLAST-Kraków
Posiadając okna wyposażone w nawiewniki, możesz zaoszczędzony czas przeznaczyć m.in. na naukę języka obcego czy inne ciekawe zajęcia.
Każdego dnia gotując, piorąc, biorąc kąpiel czy po prostu oddychając zużywamy powietrze znajdujące się w naszych domach. W celu przewietrzenia mieszkania najprostszym i najbardziej znanym sposobem jest otwieranie okien. Czynność owa ma swoje plusy i minusy.

Uchyl okno, a ...
…jesienią i zimą, znacznie podwyższysz wysokość opłat za energię. Wiosną i latem, narazisz dom oraz domowników na przeciągi – które mogą skończyć się chorobą w środku lata lub trzaskającymi drzwiami i drzwiczkami. Oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy w ogóle otwierać okien – nie! Jednak zadbanie o właściwe ich wyposażenie, przyczyni się do uzyskania naturalnej i zdrowej wentylacji oraz zapewni wysoką energooszczędność.

Inteligentny system
Producenci okien stale urozmaicają ofertę produktową i tak np. firma OKNOPLAST-Kraków posiada w swoim asortymencie okna wyposażone w nawiewniki, które do prawidłowego działania nie wymagają żadnej ingerencji. Nawiewnik posiada inteligentny czujnik, który steruje przepływem powietrza, dostosowując ilość wpuszczanego świeżego powietrza do wilgotności panującej w pomieszczeniu. Dzięki temu w domu utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Zbyt suche powietrze niekorzystnie wpływa na drogi oddechowe, śluzówkę oczu i rozstraja układ nerwowy, oraz powoduje alergie. Warto więc zadbać o odpowiednie "nawilżenie" domu.

Wilgotność w procentach
Nawiewniki pracują w zakresie od 30 do 70% wilgotności względnej (czyli stosunku powietrza suchego do powietrza całkowicie nasyconego parą wodną). Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 30% - nawiewnik jest przymknięty i minimalny strumień powietrza doprowadzany jest do pomieszczenia. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się i przy wartości 70% lub więcej uzyskuje wydajność maksymalną. Optymalny stopień wilgotności powietrza w naszych domach powinien wahać się między 40% - 60%.

Sposób konserwacji
Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno stosować proszków lub płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących. Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika - w szczególności taśmy znajdującej się wewnątrz urządzenia - która może stracić swoje właściwości. Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.
Polecamy okno firmy OKNOPLAST-Kraków z zamontowanym nawiewnikiem!
W ofercie firmy OKNOPLAST-Kraków dostępne są okna z nawiewnikami m.in. typu Aereco, Ventair. Koszt okna podwyższony jest o wartość nawiewnika od 45 zł do 550 zł., w zależności od modelu.
Opracowanie: Pegasus Public Relations
19-01-04 07:16:02