X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Plastik - fantastik!

krzesło
Opracowanie: Myin.pl
Źródło: Myin.pl
Moda na tworzywo sztuczne łączy w sobie dwa najistotniejsze postulaty dobrego designu – funkcjonalność i atrakcyjność wizualną. Plastik jest estetyczny, łatwy do utrzymania w czystości, lekki, a ten najlepszy jakościowo również bardzo trwały.

Plastik – nr 1 w designie od dziesięcioleci
Plastikowy trend wnętrzarski ma swoje bogate tradycje. Kultowe krzesło Vernera Pantone’a, jadalniany zestaw Tulip, autorstwa Eero Saarinena czy meble słynnej pary projektantów - Ray i Charlesa Eamesów to tylko kilka z istotnych świadectw designu opartego na wykorzystaniu tworzywa sztucznego. Prace wspomnianych gigantów światowego wzornictwa reprodukowane są do dziś i kolekcjonowane przez amatorów wysmakowanych wnętrz. Współcześnie istotne miejsce w designie czerpiącym z plastiku zajmuje między innymi Philippe Starck. Jego „niewidzialne” krzesło Ghost, inspirowane stylem ludwikowskim, jest jednym z najczęściej publikowanych mebli we współczesnej prasie wnętrzarskiej.

Tworzywo sztuczne raz!
krzesło
Opracowanie: Myin.pl
Źródło: Myin.pl
W aranżacjach nadaje wnętrzom lekkości i stanowi element rozweselający - jest swoistym „oczkiem” puszczanym do otoczenia. Świetnie sprawdza się we wszelkich miksach starego z nowym. Półprzezroczyste krzesło z tworzywa sztucznego dobrze zagra w duecie z wiekowym, dębowym stołem albo uroczy kredens po prababci będzie świetnym, choć przewrotnym tłem dla melaminowej zastawy. Wszak nie tylko wzornictwo meblowe czerpie z polimerów syntetycznych, bo tak brzmi chemiczna nazwa plastiku. Akcesoria kuchenne są więcej niż niezastąpione! Ciężkie ceramiczne naczynia używane do przygotowania kulinariów to przeżytek. Plastikowa miska jest lekka, stuprocentowo bezpieczna w użytkowaniu, nawet, jeśli chcesz użyć jej do pogrzania w kuchence mikrofalowej, a następnie umyć w zmywarce. Podobnie jest z zastawą dla najmłodszych – dezaprobata szkraba wyrażona energicznym strąceniem melaminowego naczynia nie grozi poważniejszymi stratami.

Plastik na wiosnę
akcesoria kuchenne
Opracowanie: Myin.pl
Źródło: Myin.pl
Przed nami czas wiosennych zmian, również wnętrzarskich. Jeśli zastanawiasz się nad drobną domową rewolucją – kilka nowych sprzętów z tworzywa sztucznego, może być tym, czego szukasz. Tworzywo sztuczne jest aktualnie numerem jeden
w kuchniach, jadalniach oraz salonach. W dobrze przemyślanych kombinacjach kolorystycznych, odpowiednio zestawione z dotychczasowymi elementami wystroju może stanowić zastrzyk pozytywnej energii i efektownie odświeżyć dotychczasową, nazbyt zachowawczą aranżację.

Wszystkie artykuły dostępne w
krzesło (odnośnik)
Źródło: Avando PR
Opracowanie: Ewa Cendrowska
18-09-03 11:11:03