X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Preparaty antybakteryjne

preparat antybakteryjny
Opracowanie: Dettol
Współczesny świat daje duże możliwości przemieszczania się ludziom, ale i... zarazkom. Brak odpowiedniej higieny często powoduje łańcuch infekcji bakteryjnych, które mogą zagrażać zdrowiu. Dlatego dbając o zdrowie całych rodzin, w tym także najmłodszych Reckitt-Benckiser już w lipcu wprowadza na polski rynek nową rodzinę antybakteryjnych produktów Dettol, które pomogą uchronić się przed infekcjami wywołanymi drobnoustrojami.

Mikroorganizmy i zarazki są wokół nas. Nie możemy ich zobaczyć gołym okiem, ale towarzyszą nam przez całe życie. Nie wszystkie są dla nas szkodliwe. Są jednak miejsca lub sytuacje, w których przebywanie niesie za sobą ryzyko przenoszenia szkodliwych drobnoustrojów. W naszych domach kuchnia i łazienka to przede wszystkim raj dla bakterii. Są również miejsca, które nie kojarzą nam się z zarazkami, a jednak są ich siedliskiem. Klamki, piloty do telewizorów, klawiaturę komputera dotykamy wielokrotnie każdego dnia, zostawiając na nich to, co aktualnie znajduje się na naszych rękach. Nie każdy także wie, że siedliskiem bakterii są również damskie torebki…

Nawet jeśli my przestrzegamy higieny inni mogą tego nie robić. Mimo, że współczesna medycyna poprawiła wiele aspektów naszego życia, infekcje wciąż będą nas dotykać, chyba że wszyscy podejmiemy proste kroki, by temu zapobiec. Aby wyjść naprzeciw problemom rozprzestrzeniania się zarazków i infekcji stworzono specjalną linię antybakteryjnych produktów Dettol. Są one proste w użyciu, przebadane dermatologicznie oraz mają wyjątkowo silne właściwości antyseptyczne umożliwiające pozbycie się 99.9% bakterii. Produkty biobójcze należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną. Produkty Dettol: antybakteryjne mydło w płynie, antybakteryjny żel do rąk oraz aerozol do dezynfekcji powierzchni uzyskały pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Wszystkie produkty marki Dettol dostępne w aptekach w całej Polsce. W skład rodziny produktów Dettol wchodzą:

Antybakteryjne mydło w płynie
Biały "żel" w wygodnych przezroczystych 250ml butelkach. Dla uzyskania najlepszego efektu należy myć w nim ręce przez ok. 30 sek. zwracając uwagę na miejsca szczególnie narażone na obecność zarazków – paznokcie, zagięcia i kciuki. Antybakteryjne mydło (dodaj serwis do stron zaufanych) Dettol posiada bardzo przyjemny zapach oraz zawiera składniki nawilżające skórę.

Produkt ten zabija 99,9% bakterii, które mogą być obecne na naszych rękach, takich jak: paciorkowce kałowe (Enterococcus spp.), pałeczka okrężnicy (Escherichia coli), wywołujące infekcje dróg moczowych i zakażenia przewodu pokarmowego, pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa), której obecność w płucach wywołuje przewlekły proces zapalny oraz gronkowce złociste (Staphylococcus aureus), powodujące infekcje ran.

Antybakteryjny żel do rąk
Preparat jest idealny do stosowania w każdym miejscu, w każdym czasie: w biurze, na pikniku, przed i po zmienianiu pieluszki, na kempingu, w podróży lub podczas zajęć sportowych, kiedy wymagane jest zachowanie higieny rąk. Opakowanie jest na tyle małe, że preparat można nosić w torebce. Aby uzyskać efekt czystych rąk należy po prostu wycisnąć porcję żelu na dłonie i rozetrzeć aż do wyschnięcia.

Antybakteryjny żel do rąk usuwa 99,9% bakterii i wirusów z powierzchni rąk. Jest idealny do usunięcia Enterococcus spp., Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, a także adenowirusów, które wywołują infekcje dróg oddechowych i zapalenie spojówek oraz wirusów polio typ-1, 2 i 3 powodujących chorobę Heinego-Medina.

Aerozol do dezynfekcji powierzchni
Klamki lub klawiatura komputera już nie muszą być siedliskami bakterii, dzięki gotowemu do wykorzystania preparatowi do dezynfekcji twardych, nieporowatych powierzchni. Preparat wystarczy rozpylić na powierzchni przez 2-3 sekundy i pozostawić do wyschnięcia. Nie trzeba go spłukiwać. Aerozol do dezynfekcji powierzchni Dettol ma unikalną formułę, zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii i wirusów, jest wyjątkowo łatwy w stosowaniu i efektywny: zaczyna niszczyć mikroorganizmy od razu po zetknięciu z nimi. Aerozol usuwa 99,9% bakterii, wirusów i grzybów z powierzchni różnych sprzętów.

Dettol aerozol do dezynfekcji usuwa bakterie Enterococcus spp., Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, powodującą salmonelozę pałeczkę Salmonella enteriditis oraz metycylino-opornego gronkowca złocistego (MRSA). Dodatkowo preparat ten zabija grzyby, powodujące pleśniawki (Candida albicans), grzybicę stóp (Trichophyton mentagrophytes) oraz grzybicę skóry (Aspergillus niger). Jest on także aktywny wobec wirusów wywołujących zapalenie wątroby typu A, grypę A2, przeziębienia u dorosłych (Rinowirusy), zapalenie płuc u niemowląt (Respiratory Syncytial Virus), biegunkę u dzieci (Rotawirusy, Norowirusy), a także adenowirusy, wirusy polio typu 1, 2 i 3.

Płyn do dezynfekcji ran
Drobne upadki, przecięcia skóry i skaleczenia zdarzają się każdego dnia. Zwłaszcza narażone są na nie dzieci podczas wakacyjnych zabaw. Dlatego warto zaopatrzyć podróżną apteczkę w antyseptyczny aerozol do dezynfekcji drobnych ran, który skutecznie chroni przed infekcjami bakteryjnymi. Wygodny w użyciu dzięki poręcznej butelce z pompką może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy. Preparat należy rozpylić tak, aby pokrył całą ranę i pozostawić do wyschnięcia. Dettol Med nie szczypie, nie barwi skóry i ma delikatny sosnowy zapach, który szybko się ulatnia.

Dettol Med zabija bakterie Escherichia coli, Entrococcus spp., Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, a także, powodujące zapalenie płuc pałeczki Klebsiella pneumoniae, odpowiedzialne za świąd i suchość skóry Corynebacterium xerosis oraz inne drobnoustroje, powodujące zakażenia układu pokarmowego, ucha środkowego oraz zapalenie opon mózgowych. Stosowanie tego produktu chroni przed zarażeniem się anginą (Streptococcus pyogenes) oraz gronkowcem skórnym, Staphylococcus epidermidis, który powoduje infekcje u osób z osłabioną odpornością. Ponadto preparat ten chroni przed zakażeniem się metycylino-opornym gronkowcem złocistym (MRSA), opornym na wszystkie antybiotyki beta-laktamowe oraz odpornymi na wankomycynę paciorkowcami kałowymi (Enterococcus faecium, Enterococcus faecalis), które mogą być przyczyną zakażeń odleżyn i chorób dróg moczowych.
19-12-05 07:08:49