X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ekologia w parze z oszczędnością

Kobi Light   panel LED w biurze
Opracowanie: Kobi
Źródło: Kobi
Wzrastające wymagania w kwestii ekologii i nieustannie rosnące koszty energii, powodują, że coraz to nowsze źródła światła zastępują rozwiązania dotąd uznawane za oczywiste. siatka (zobacz znajdź informacje) sufitowy LED stanowi doskonałą alternatywę dla lamp fluorescencyjnych, potocznie zwanych jarzeniówkami.

Niepowtarzalne skonstruowanie panelu daję gwarancję minimalnego zużycia energii (co za tym idzie również długą żywotność). Stanowi to żelazny argument dla ludzi dbających zarówno o stan swojego portfela jak i środowisko naturalne.

Jako źródło światła wykorzystane zostały tu wysokiej jakości diody LED (Light Emitting Diodes), które obecnie są najwydajniejszym produktem na rynku. Oznacza to, iż w porównaniu do tradycyjnych żarówek i świetlówek przetwarzają w światło największą część pobieranej energii. W przypadku tradycyjnych żarówek jest to 1,9%, świetlówek – 6-9%, a źródeł LED aż do 22%.
Kobi Light   NELIO w sali konferencyjnej
Opracowanie: Kobi
Źródło: Kobi
Rozłożenie ich na całej powierzchni panelu gwarantuje idealne rozproszenie światła, tym samym niwelując efekt cienia – tak powszechny w konwencjonalnych źródłach światła. Dodatkowo, w przypadku panelu LED nie występuje, popularne przy wykorzystaniu tradycyjnych świetlówek, zjawisko migotania, co zdecydowanie podnosi komfort pracy.

W zależności od pomieszczenia i pełnionej roli, panele LED możemy podwiesić na suficie bądź umieścić na dowolnej ścianie. Wykorzystywane są w branży jubilerskiej do podświetlania biżuterii, w branży handlowej, agencjach reklamowych i przede wszystkim we wszelkich powierzchniach biurowych o eleganckiej stylistyce, wymagających sprzętu najwyższej jakości, np. takich jak urzędy, gabinety, banki.
Źródło: PointB
Opracowanie: Adam Wróbel
19-10-17 13:09:35