X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dopracowana aranżacja kuchni

bateria kuchenna
Opracowanie: Axor Monrtreux
Źródło: Axor Monrtreux
Kuchnia jest miejscem, w którym przebywamy nadzwyczaj często. Zadbajmy o to, by każdy szczegół był dopracowany w najmniejszym stopniu, a codziennie wykonywane w niej czynności staną się prawdziwą przyjemnością.

Aranżacja kuchni to jedno z najtrudniejszych zajęć przed jakimi stają architekci wnętrz i każdy, kto sam postanowi urządzić ją od podstaw. Często musimy uporać się z, pozornie, wykluczającymi się wymogami jak estetyka i ergonomia. W zakupionym mieszkaniu nie zwiększymy znacznie powierzchni kuchni, nierzadko również niemożliwe jest przesunięcie ścian. Pozostaje zatem urządzić kuchnię o niewielkiej powierzchni mieszcząc w niej nie tylko wszystkie potrzebne urządzenia AGD, ale także szafki i półki.
Najważniejszą cechą nowo powstałej kuchni powinna być jej funkcjonalność. Precyzyjny plan i przemyślany projekt uchroni nas przed późniejszymi problemami. Przykładowo umieszczając płytę grzewczą w pobliżu okna, możemy liczyć się z większymi rachunkami za energię. Jeżeli zaś nie zabudujemy wiszących szafek w odpowiedni sposób, pewnego razu zostaniemy niemile zaskoczeni ilością zgromadzonego tam kurzu i tłustego osadu…

Należy zacząć od podzielenia kuchni na funkcjonalne strefy – przechowywania, pracy – czyli przygotowywania posiłków i mycia oraz odpowiednio ustawić wszystkie meble kuchenne i sprzęty AGD. Warto również zapoznać z ułatwieniami stosowanymi we współczesnych kuchniach jak Na przykład systemy samodomykających się szuflad czy systemy dotykowego otwierania.

Stylowe gotowanie
Następnym etapem powstania kuchni jest wybór palety kolorystycznej, stylu kuchni oraz użytych w niej materiałów. Nieważne jaki styl wybierzemy, zawsze musimy pamiętać o tym, by wszystkie elementy pochodziły z podobnej epoki, bądź były odpowiednio dobrane i połączone.
W zależności od tego jaki trend przypadnie nam do gustu, zdecydujmy się na odpowiednie materiały. Szkło i stal – to wyznaczniki stylu nowoczesnego. Jeśli wolimy by w naszej kuchni zagościły naturalne materiały - impregnowane drewno będzie dla najlepszym wyborem.

Zwycięskie trio: meble – bateria –akcesoria
bateria kuchenna
Opracowanie: KLUDI
Źródło: Kludi
I tu wymagane jest idealne zrównoważenie styli i trendów.
Meble, bateria kuchenna i akcesoria kuchenne to nierozłączny tercet – twierdzi Kamil Urbaś ze sklepu –dlatego warto by charakteryzował się podobnym stylem lub przynajmniej podobnymi materiałami.
Warto o tym pamiętać kompletując sprzęt do naszej wymarzonej kuchni. Zaaranżowana kuchnia będzie niekompletna, jeśli nie uzupełnimy naszych zakupów o pasujące akcesoria, sztućce czy naczynia. Nie pozwólmy jednak, by dopadła nas monotonia. W każdej kuchni powinien zagościć silny akcent ożywiający całą przestrzeń – dodaje Kamil Urbaś. Świetnym pomysłem jest zakup oryginalnych naczyń. Nietypowe kształty, oryginalne wzory i malowane motywy połączone ze sztućcami ze szlachetnej stali dodadzą kuchni uroku i charakteru. A wielbicielom dekoracji polecamy dobranie odpowiednich drobiazgów : kwiatów, podkładek i zegarów odmierzających nam czas przy wspólnym gotowaniu.
Źródło: PointB
Opracowanie: Adam Wróbel
18-07-12 03:54:03