X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rehabilitacja przez sen pod wełnianą pościelą

pościel z wełny
Opracowanie: REMES
Poranny ból kręgosłupa, spięta szyja i zdrętwiały kark to oznaki, których nie wolno lekceważyć. Choć ignoruje się je stwierdzeniem: "Znowu się nie wyspałem", warto zastanowić się, dlaczego się pojawiają? Następnie spróbować temu zaradzić.

"Reumatyzm, bóle mięśni i kręgosłupa - to nas nie dotyczy" – pomyślą wszyscy 20- i 30-latkowie. Błąd! Specjaliści alarmują, że choroby pleców i kości coraz częściej dotykają dzieci oraz młodzież.

- Nie każdy wie, że niemal 25% gimnazjalistów cierpi na skoliozę, syndrom okrągłych pleców czy płaskostopie – stwierdza Dariusz Płóciennik, Dyrektor Handlowy firmy REMES - Dodatkowo stan ten pogarsza niechęć do ćwiczeń fizycznych. Gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę ilość godzin, które młodzież spędza w ławkach podczas zajęć szkolnych oraz przed ekranem komputera lub telewizora, to rodzi się uzasadniona obawa, że może dojść do sytuacji, w której nasi wychowankowie staną się pokoleniem młodych inwalidów.
Oczywiście schorzenia kręgosłupa dotykają przede wszystkim osoby starsze. Co więcej – ponieważ kręgosłup jest jedną z najważniejszych części anatomicznych człowieka - stały się one poważnym problemem społecznym. W jaki więc sposób możemy sobie pomóc?


Miękko, ciepło i zdrowo
Choć według lekarzy powinniśmy spać "na twardym", warto pamiętać, że liczy się nie tylko to, na czym, ale także to, pod czym śpimy. W szczególności, gdy mamy problemy zdrowotne - np. bóle kręgosłupa, mięśni, bądź też dręczący reumatyzm – z pomocą mogą przyjść produkty, wykorzystujące zdrowotne właściwości wełny. W tym miejscu należałby zwrócić uwagę na niezwykłą wełnę, specjalnie hodowaną w sprzyjających warunkach klimatycznych (Australia, Nowa Zelandia, czy Argentyna), gdzie wypasa się owce rasy Merynos. Podobne walory posiada również wełna z kóz kaszmirskich, którą firma REMES także wykorzystuje w swoich produktach.

Producenci pościeli wełnianej zazwyczaj dbają tylko o to, pod czym śpimy – w ich ofercie znajdziemy jedynie kołdry i poduszki. Jednak w zestawach pościeli firmy REMES, oprócz tych elementów, znajduje się również specjalny materac. "Terapia Rehabilitacyjna Exclusive" z pewnością pozwoli każdemu śnić nie tylko miękko i ciepło, ale także - i przede wszystkim – zdrowo!

Już dawno udowodniono, że wełna z owiec i kóz odpowiednich ras łagodzi nerwobóle, ma korzystne działanie w leczeniu wielu schorzeń i zaburzeń krążenia. Dzieje się tak, ponieważ jej delikatne włókna chronią przed chłodem, wilgocią i doskonale dopasowują się do ciała. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pościel wykonana z wełny wysokiej jakości eliminuje szkodliwe jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Dzięki temu znacznie wzrasta nasza odporność, czujemy się bardziej wypoczęci, a ból i napięcie mięśni maleją.

Senna rehabilitacja
Tego rodzaju terapię, która leczy we śnie, zapewnią zestawy pościelowe wyposażone w "Terapię Rehabilitacyjną Exclusive" firmy REMES, wykonaną ze specjalnej włókniny oraz najwyższej jakości wełny z owiec i kóz. Jak to możliwe? Jej korzystny wpływ na stan zdrowia człowieka wynika z dwóch niezwykłych właściwości.
- Po pierwsze – materac utrzymuje kręgosłup w naturalnej dla niego pozycji w czasie snu – mówi Dariusz Płóciennik - dostosowuje się on do naturalnej krzywizny ludzkiego kręgosłupa. Powszechnie wiadomo, że przyczyną licznych schorzeń i bólów pleców jest właśnie niewłaściwa pozycja podczas snu, co niestety prowadzi do ucisku nerwów. "Terapia Rehabilitacyjna" doskonale dopasowuje się do poszczególnych partii kręgosłupa i, stale go podtrzymując, zapobiega powstawaniu zwyrodnień.
- Po drugie, wełniana pościel "oddycha"
– dodaje Dyrektor Handlowy firmy REMES. - Wynika to ze specjalnych właściwości wełny, która zawsze utrzymuje naturalną ciepłotę ciała oraz – co niezwykle istotne – zapobiega poceniu się! Jest tak, ponieważ wełna aż w 86% przepuszcza nadmiar wydzielanego przez organizm ciepła. Dzięki temu można uniknąć chorób reumatycznych, częstych przeziębień, bólu stawów oraz dolegliwości związanych z nerkami.

Zestawy pościelowe z "Terapią Rehabilitacyjną Exclusive" firmy REMES dostępne są u przedstawicieli handlowych firmy oraz w sklepie internetowym - .

"Terapia Rehabilitacyjna Exclusive" dostępna jest w wymiarach:
• 90 cm x 200 cm
• 120 cm x 200 cm
• 140 cm x 200 cm
• 160 cm x 200 cm

Dodatkowo istnieje możliwość złożenia specjalnego zamówienia na dowolny, dopasowany do indywidualnych potrzeb, rozmiar "Terapii Rehabilitacyjnej Exclusive".

REMES Sp. z o.o.
19-07-05 07:03:02