X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Umywalka unosząca się w powietrzu

Umywalka unosząca się w powietrzu
Opracowanie: Mevaco
Źródło: Mevaco
Niektórzy ludzie marzą o słońcu, plaży i morzu - architekt wnętrz Harald Schnur marzył o unoszącej się w powietrzu umywalce. I spełnił swoje marzenie. Niemożliwe? A jednak! Trzeba tylko wiedzieć jak!

Firma balneo-design w południowych Niemczech całkowicie zaangażowała się w zaprojektowanie, zaplanowanie oraz dostawę kompletnego, jedynego w swoim rodzaju wyposażenia łazienki. Prezes firmy Harald Schnur – architekt, architekt wnętrz i designer – stara się zawsze uwzględniać w projektach życzenia Klientów, które poznaje podczas wyczerpujących rozmów.

Jednak czasami przychodzą mu do głowy pomysły, takie bez żadnych zobowiązań czy konieczności podporządkowania się, wizje, które szybko przelewa na papier. I jeśli spotkają się z aprobatą zespołu, są realizowane. Tak jak Scodella - unosząca sie w powietrzu umywalka. W swym projekcie architekt Szczecin - zobacz projekty biura projektowego dism nawiązuje do przejrzystości wody oraz stanu nieważkości, co udało mu się osiągnąć dzięki zastosowaniu takich materiałów jak szkło i blacha perforowana.

Umywalka unosząca się w powietrzu
Opracowanie: Mevaco
Źródło: Mevaco
Pomiędzy dwiema, ustawionymi do siebie pod kątem prostym, blachami perforowanymi zawieszona jest na filigranowych mocowaniach ze stali nierdzewnej szklana umywalka. W celu polepszenia statyki konstrukcji - w przeciwnym razie blacha perforowana nie byłaby zbyt stabilna - Harald Schnur umieścił stal nierdzewną między dwiema 6-milimetrowymi szybami ochronnymi wypełnionymi poliwinylobutyralem. Wszystkie elementy są oczywiście najwyższej jakości, tak jak przystoi na ekskluzywny obiekt: umywalka firmy Schott, bateria z Jado, a blacha perforowana z firmy MEVACO. Sympatycy unoszącej się w powietrzu umywalki mogą wybierać pomiędzy pojedynczą i podwójną umywalką Scodella ze szklanymi półkami lub bez.

Również w przypadku dodatków Harald Schnur zdecydował się na blachę perforowaną, tak że cała konstrukcja składa się wyłącznie z blachy i szkła. Jednak pomiędzy szybami można, według upodobania, umieścić elementy z dowolnego materiału, a na armaturę wybrać każdą inną baterię mieszakową. Najważniejsze jest, żeby umywalka nadal unosiła się w powietrzu.
Opracowanie: Gatzanis
20-05-18 07:14:09