X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Męskie SPA

SPA
Opracowanie: lyng883
Stereotypy otaczają nas wszędzie. Mało kto się do tego przyzna, lecz wszyscy zawsze im ulegamy, gdy mamy o czymś mgliste pojęcie.

Zatem jakiego rodzaju jest SPA? Większość z mężczyzn odpowie bez zastanowienia "żeńskiego". Dzięki Bogu po chwili zastanowienia część z nich nie będzie już taka pewna.

Bo niby czemu SPA miałoby być tylko dla kobiet? Nie miejsce to na filozoficzne wywody na temat różnic pomiędzy płciami. Ograniczmy się do jednej: męska skóra jest grubsza.

Ale to nie oznacza, że jest żelazna i niezniszczalna! Wymaga pielęgnacji tak samo jak skóra kobiety, tyle że pielęgnacji innego rodzaju. Gigantyczne przyspieszenie cywilizacyjne, którego jesteśmy częścią dość mocno nadwyrężyło środowisko naturalne. Tryb życia narzucony przez rozwój "usadził" nas w klimatyzowanych biurach, ogrzewanych samochodach, oświetlonych tańszymi w eksploatacji jarzeniówkami sklepach. Niby same udogodnienia. Ale to wszystko ma niestety niszczycielski wpływ na nasze organizmy. Często jesteśmy odwodnieni, naturalna bariera ochronna skóry jest słabsza, oczy bolą od monitorów… My mężczyźni jesteśmy na to tak samo narażeni jak kobiety.

Mężczyźnie nie wolno płakać, mężczyzna musi być twardy, mężczyzna nie musi używać kosmetyków. Wystarczy, że będzie czysty (niestety nawet to nie jest powszechne rozumowanie, czego dowód można wyczuć w ciepły dzień w tramwaju…). No i może przyjemnie będzie, gdy użyje jakiegoś zapachu. Krem? Po co. Woda po goleniu wystarczy. Otóż nie wystarczy! Panowie hotele spa czekają na nas.

SPA
słowo pochodzi z łaciny i jest skrócomną formą "sanus per aquam" (zdrowy przez wodę). Dobroczynną siłę wody wykorzystuje się w różny sposób w kąpieliskach leczniczych, centrach wellness, klinikach i hotelach zdrojowych. Słowo Spa stało się terminem międzynarodowym, który oznacza korzystanie z sauny, basenów, kąpielisk parowych, farm urody i centrów wellness.

Wellness
"welness to częściowo styl życia, częściowo filozofia życia, polegająca na dążeniu do świadomej egzystencji. Ten światopogląd opiera się na poczuciu odpowiedzialności, szczególnie za własne zdrowie, a jednocześnie za jakość życia. Welness zawiera w sobie cielesne i duchowe aspekty bytu. Jednym z jego rodzajów jest sztuka życia. Jeśli jest ona świadomie rozwijana oraz wzbogacana o nowe doświadczenia i wiedzę, wówczas w sposób istotny mogą się poprawić nasze perspektywy na dobre i spełnione życie. To natomiast jest ściśle powiązane z innymi osobistymi faktorami takimi jak: fitness, walka z brakiem czasu i stresem, poczucie własnej godności oraz odpowiednie, konstruktywne rozwijanie postępowania w stosunku do samego siebie. Welness rozwija nigdy nie słabnącą ciekawość życia, jego wartości i sensu.

Autor: Bogumił Ranwod
Źródło: www.ithink.pl
19-02-09 07:17:01