X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wygodna i funkcjonalna łazienka

Deszczownica Lord Present
Opracowanie: Madix
Źródło: Madix
Poranna toaleta to dla wielu osób codzienny wyścig z czasem. Niektórzy zaś traktują ją jak rodzaj obrządku, inaugurującego kolejny długi dzień. Kierując się o świcie w stronę łazienki wszyscy liczymy, że rutynowe zabiegi higieniczne przyniosą przyjemne i skuteczne pobudzenie organizmu.

Jak się człowiek śpieszy…
Gdy bezwzględny budzik informuje, że kolejny raz zostało zbyt mało czasu na ogarnięcie się przed wyjściem do pracy, startujemy do łazienki, by zadbać przynajmniej o podstawowe czynności higieniczne. W takich sytuacjach niezwykle ważne jest, by zaspany jeszcze człowiek miał pełen komfort mycia. – Każda łazienka, niezależnie od wielkości, powinna gwarantować swobodę ruchu oraz dostęp do wszystkich niezbędnych przyborów. – podkreśla Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora funkcjonalnego wyposażenia łazienek – Dopasowana do umywalki bateria, poręczne półki i stojaki oraz wygodna wanna lub kabina prysznicowa to elementy, które mogą decydować o szybkości i sprawności porannych zabiegów. Dlatego warto dobierać je, mając na uwadze wysoką jakość oraz zgodny z całością wystroju design. Urządzenia sanitarne powinny być niezawodne i jednocześnie estetyczne, by codzienna higiena łączyła przyjemnie z pożytecznym.

Gdy jest czas na relaks…
Łazienka BagnoAssociati
Opracowanie: Madix
Źródło: Madix
Osoby, które nie mają w tygodniu czasu na dłuższe zabiegi pielęgnacyjne, mogą zwolnić nieco tempo dopiero w okolicy weekendu. Łazienka staje się wtedy salonem kąpielowym, a szybkie mycie zamienia się w sesję relaksacyjną. Aromatyczna kąpiel w wygodnej, przestronnej wannie to doskonały pomysł na przyjemny początek dnia, zwłaszcza jeśli swobodnie stoi ona w dowolnie wybranym miejscu łazienki. Umiejscowienie przyborów higienicznych w zasięgu ręki na gustownych stojakach wzmacnia dodatkowo poczucie luksusu. Posiadacze kabin prysznicowych mogą natomiast delektować się ożywczymi strugami wody spływającymi rzęsiście z deszczownicy lub masującymi kojąco ciało dzięki wielu funkcjom słuchawki prysznicowej. – Aby nic nie popsuło radości kąpieli, warto też zadbać o instalacje, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. – radzi Sylwia Madyda z Madix – Stosując wygodne w obsłudze korki oraz funkcjonalne systemy odpływowe, zapewniamy sobie pełną kontrolę nad przepływem wody w trakcie mycia.

Kiedy czas wychodzić…
Ostatnie zabiegi higieniczne przed lustrem dopełniają całości porannych przygotowań. Niezależnie czy wykonujemy je spokojnie czy w pośpiechu, liczymy na jak największy komfort, zwłaszcza gdy początek dnia jest szary i chłodny. Dlatego tak ważne jest, by w łazience zainstalowane było odpowiednie oświetlenie, szczególnie w okolicy lustra. Optymalną temperaturę wody zapewniają funkcjonalne baterie, sterowane na ogół wygodną rączką. Często stosuje się też systemy termoregulacji, chroniące przed zbyt gorącym lub za zimnym strumieniem. Dzięki sprawnej i wygodnej armaturze sanitarnej możemy pewnie rozpocząć każdy dzień tygodnia. Estetyczna i miła dla oka aranżacja przestrzeni łazienki może dodatkowo uprzyjemnić często niełatwy moment porannego wstawania.
Źródło: PointB
Opracowanie: Piotr Bugaj
18-06-25 11:45:04