X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Przydatny ciśnieniomierz

ciśnieniomierz
Opracowanie: Geratherm® Desktop
Podstawowym krokiem w profilaktyce chorób serca powinno być codzienne badanie tętna i mierzenie ciśnienia krwi przez pacjenta. Po ustaleniu tych wartości, pacjent ma możliwość samoobserwacji i monitoringu stanu zdrowia. Odpowiednio dobrany ciśnieniomierz jest niezbędny dla osób, które przeszły zawał serca lub chorują ale także dla tych, którzy chcą dbać o zdrowie i układ krążenia w długiej perspektywie czasowej.

Regularność i dokładność
Regularność i dokładność prawidłowego pomiaru ciśnienia krwi zapewnia Geratherm® Desktop – w pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny wyposażony w funkcję wykrywania arytmii serca. Ciśnieniomierz polecany jest osobom dbającym o zdrowie, a w szczególności osobom starszym, które z pewnością docenią prostotę obsługi, bardzo duże przyciski oraz duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Zastosowanie inteligentnej metody pomiaru "fuzzy logic" skraca czas jego trwania. Urządzenie dzięki pamięci 85 ostatnich pomiarów pomaga określić wartości ciśnienia krwi w dłuższym okresie czasu, co jest szczególnie ważne jeśli pacjent chce upewnić się, czy stosowana terapia przynosi spodziewane efekty.

Do ciśnieniomierza dodawany jest komplet baterii, które wystarczą na efektywne używanie produktu przez rok i 4 miesiące ( pomiar co drugi dzień), a automatyczna funkcja samoczynnego wyłączania się po 150 sekundach od zakończenia pomiaru zapobiegnie niepotrzebnemu marnotrawstwu energii.

Prawidłowe ciśnienie przez chodzenie
Do każdego ciśnieniomierza Geratherm® Desktop dołączone są kijki do nordic walking. Ta forma aktywności w postaci długich spacerów jest polecana każdemu. W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby wysportowane, jak i osoby nie mające na co dzień czasu na żadną aktywność ruchową oraz osoby w wieku podeszłym, które dzięki "dodatkowej parze nóg" mogą maszerować dużo bardziej bezpiecznie, bez nadmiernego obciążania stawów. Jest to też dobry sposób marszu dla Pań w ciąży (bezpieczeństwo podczas zawrotów głowy). Podczas zajęć zorganizowanych, często powstają grupy wspólnych zainteresowań i hobbystów. Jest to znakomita forma ruchu pozwalająca ustabilizować ciśnienie na prawidłowym poziomie, a przy okazji pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Dla uzyskania stabilnego ciśnienia krwi rekomendowany jest umiarkowany wysiłek fizyczny (przy maksymalnym tętnie 130 uderzeń na minutę) podejmowany co najmniej 3 razy w tygodniu.
Źródło: SUPERB PR
21-10-09 07:01:34