X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
okno   nawiewnik
Opracowanie: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Nawiewniki okienne

Instalacja wentylacyjna, zapewnia wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem. Dobrze działająca naturalna wentylacja umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń przez nieszczelne okna lub drzwi, które następnie usuwane jest przez kanały wentylacyjne na zewnątrz. Kanały wentylacyjne są w stanie usunąć tyle powietrza z domu, ile się do niego dostanie. Jednak obecnie, prawidłowo działająca wentylacja jest rzadkością.
Fotorolety
Opracowanie: Fotorolety.com
Źródło: Fotorolety.com

Rolety z niebanalnymi nadrukami

Masz dość oglądania z własnego okna ściany sąsiedniego bloku, ruchliwej ulicy albo szarego podwórka? Masz dość monotonnych, jednokolorowych, nudnych rolet albo staromodnych firan i zasłon po babci? Chcesz, by wraz z inspirującym, niebanalnym wyglądem okien całe Twoje mieszkanie czy biuro nabrało niepowtarzalnego, oryginalnego wyrazu?
folie ochronne
Opracowanie: Wastfoll

Folie ochronne i antywłamaniowe

Zewnętrzne folie ochronne z serii Armorlite® Exclusive oferowane przez firmę Warsfoll można stosować wszędzie tam, gdzie dostęp do szyby od środka jest utrudniony.

Polecane są zarówno do mieszkań jak i biur, obiektów publicznych (konieczność ochrony osób postronnych przed odłamkami szkła) i firm wdrażających standardy HACCP, IFS. Folie ochronne i antywłamaniowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wzmocnienie okien bez konieczności kosztownej wymiany całych tafli szkła oraz ram.

Zabezpieczają przed eksplozją (odporne na ciśnienie wybuchowe), działaniem kwasu i zadrapaniami, zatrzymują do 99% promieniowania UV...
okna
Opracowanie: OknoPlus

Okna i drzwi szyte na wymiar

Budowa domu niesie ze sobą konieczność dopilnowania wielu szczegółów. Czasami bowiem z pozoru drobne niedopatrzenia niosą za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Dobrym tego przykładem są niewłaściwe wymiary okien czy drzwi w stosunku do przygotowanych na nie otworów. Jakie powinny być te wymiary, a także z czego mogą wynikać ewentualne rozbieżności oraz problemy z dopasowaniem stolarki wyjaśnia Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.
wykres
Opracowanie: GUS
Źródło: GUS

Okna coraz droższe

Sukcesywny wzrost inflacji oraz cen surowców powoduje, że producenci stolarki okiennej zmuszeni są do poszukiwania nowych sposobów na optymalizację kosztów. Ostatecznie jednak część podwyżek zostanie przeniesiona na klientów, co wpłynie na kondycję całego rynku.
Przekrój okna ELITE 92 ALU z nakładką aluminiową
Opracowanie: Sokółka Okna i Drzwi S.A.
Źródło: Sokółka Okna i Drzwi S.A.

Aluminium bez dopłaty

Tylko do końca maja okna drewniane ELITE 92 zostaną bez dodatkowych opłat wyposażone w nakładkę aluminiową. To wiosenna promocja dla klientów Sokółka Okna i Drzwi S.A.
straty ciepła
Opracowanie: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA

Okno do domu energooszczędnego

Nie sposób wybudować domu energooszczędnego jeśli nie będzie on posiadał odpowiedniej stolarki. Ale czy każde okno dostępne na polskim rynku spełnia wymagania stawiane przez nowoczesne budownictwo? Jeśli nie, to jak wybrać to właściwe.
Profil TK 77 firmy Spectus w kolorze mahoń
Opracowanie: Spectus
Źródło: Spectus

Moda na duże przeszklenia i nietypowe kolory

Odpowiednio dobrane i efektowne okna podkreślają bryłę budynku oraz wygląd fasady. Zgodnie z aktualnymi trendami obowiązującymi w stolarce okiennej popularnością cieszą się duże przeszklenia oraz modele o zróżnicowanych kształtach i coraz bardziej wyszukanych wzorach oklein.
Profil TK 77 firmy Spectus
Opracowanie: Spectus
Źródło: Spectus

Okna dla wymagających

TK-77, nowość w ofercie firmy Spectus, to nowoczesny system siedmiokomorowych profili okiennych i drzwiowych o podwyższonej izolacyjności cieplnej. Okna z profili Spectus wyróżniają się na rynku stolarki PVC znakomitym współczynnikiem oporu wiatru i wody. Doskonale chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi gwarantując komfort mieszkańcom.
Drewniane okno Capital idealnie komponuje się z nowoczesnym wnętrzem
Opracowanie: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Drewno zawsze modne

Współczesne aranżacje domów oraz mieszkań opierają się na minimalizmie oraz kontrastach kolorystycznych. Ich cechą charakterystyczną jest także łączenie różnorodnych tworzyw, które podkreślają indywidualny styl pomieszczenia. Zastosowanie drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej w przestrzeni w której dominuje chrom oraz szkło jest niezwykle oryginalnym rozwiązaniem.