X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Drewnopodobne folie dekoracyjne pozwalają nadać profilom PCV klasyczny wygląd drewnianej stolarki
Opracowanie: Polskie Okna
Źródło: Polskie Okna

Okna w naturalnych odcieniach brązu

Dla ceniących naturalny wygląd elewacji, a jednocześnie chcących wykorzystać wszystkie zalety nowoczesnej techniki okiennej mamy tylko jeden wybór – okna z PVC w okleinie drewnopodobnej. Takie okna są godne polecenia jako element klasycznego stylu przy renowacji starych budynków oraz w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych. Dzięki oknom w okleinie drewnopodobnej architektura zachowuje wyjątkową estetykę.
mycie okna
Opracowanie: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Pielęgnacja okien PCV

Okna PCV, ze względu na elegancki wygląd i wysoką funkcjonalność, cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Tym bardziej, że producenci oferują praktycznie nieograniczony wybór zarówno kolorystyki ram okiennych, jak i pakietów szybowych, okuć czy elementów dodatkowych, takich jak klamki czy szprosy...
rolety
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Rolety w soczystych kolorach lata

Soczyste, smakowite kolory w oknie poprawią humor w szare i smutne jesienne dni, przywołają wspomnienia letniego wypoczynku, rozweselą wnętrze. Jagoda, limonka, pomarańcza, a dla łasuchów – toffi, budyń lub czekolada. To tylko niektóre z nowych kolorów rolet linii Microllo Shantung marki Prakto...
dom
Opracowanie: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Jak dbać o okna od momentu zakupu?

„Aby bezpiecznie i właściwie użytkować okna należy dbać o nie od momentu ich zakupu. Pamiętajmy, że podczas prac remontowych, dalszych prac budowlanych czy wykończeniowych okna, a więc okucia, ramy, szyby w sposób szczególny narażone są na zniszczenia. Nie liczmy na „dbałość o nie” przez kolejne ekipy budowlane! Jako właściciele winniśmy dołożyć wszelkich starań aby uchronić okna przed uszkodzeniami.
Parapet wewnętrzny
Opracowanie: Andrew Swartz
Źródło: http://www.flickr.com/photos/stawarz/2188542323/

Parapet jako element dekoracyjny

Parapety okienne wewnętrzne, jak i zewnętrzne, są ważnym elementem wykończenia każdej wnęki okiennej. Pełnią one funkcje zarówno dekoracyjne jak i konstrukcyjne. Odpowiednio dobrane, powinny harmonizować z pozostałymi elementami wystroju naszego domu. Są tak samo ważnym detalem jak kolor elewacji, ścian czy wykończenia tarasu.
Zestaw Climatop ONE z szybami Climatop

Climatop – nowość w ofercie OknoPlus

Z początkiem roku firma OknoPlus wprowadziła do oferty zestaw Climatop One, który wykorzystuje zalety szyby Climatop. Okna OknoPlus z szybą Climatop to idealne rozwiązanie na wakacyjne upały, jednoczesnie pozwalające zredukować straty ciepła zimą.
zasłony
Opracowanie: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Dekorowanie okna

Okno jest nie tylko otworem w ścianie, przez który do wnętrza domu czy mieszkania wpada światło dzienne i świeże powietrze. Jest także elementem wystroju wnętrza.
Żaluzje drewniane
Opracowanie: John Carmichael

Rolety i żaluzje - czyli czym zasłonić okna

Prywatność życia codziennego ludzi była przez nich chroniona od zawsze. Granicą między nią, a światem zewnętrznym są między innymi okna. Stanowią one element ochrony domu, ale są jednocześnie fragment wystroju wnętrza.
Przed wzrokiem niepożądanych osób chroniły nas różnego rodzaju zasłony. Jednak w miarę rozwoju technologii i mody ich rolę zaczęły przejmować rolety i żaluzje.
dom jednorodzinny
Opracowanie: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Skuteczny system alarmowy

Dom wyposażony w sprawny system alarmowy to w dzisiejszych czasach konieczność. Niestety bardzo często zaniedbujemy tę kwestię i dopiero wizyta włamywacza w naszym domu lub też w domu naszych sąsiadów czy przyjaciół uzmysławia nam to niedopatrzenie. Aby rodzime przysłowie mówiące, że „mądry Polak po szkodzie” nie było prorocze, warto skorzystać z kilku rad na temat systemów alarmowych...
Okna oddymiające Euro SHEV firmy D+H
Opracowanie: D+H
Źródło: D+H

Oddymianie zgodne z normą

Kompatybilność wszystkich elementów systemu oddymiającego jest szczególnie istotna w kontekście bezpieczeństwa znajdujących się w budynku osób. Dlatego też możliwość współpracy ze sobą poszczególnych urządzeń musi zostać potwierdzona certyfikatem zgodności.