X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
deski do krojenia
Opracowanie: Bugatti

Markowe liście z designerskiego drzewa

Biblia stworzyła ideę Drzewa poznania dobra i zła. Współczesność tworzy ideę "Drzewa luksusu". I z tego drzewa czerpią natchnienie kreatywni designerzy, którym natura podpowiada, jak znane kształty ubrać w nieprzemijającą formę.
dzbanki na herbatę
Opracowanie: Stelton

Równowaga herbacianego wszechświata

Przywołajmy chińską mądrość – prawdziwą duchową równowagę zyskuje się podczas picia herbaty. Ten dobrze zaparzony napar dodaje ciału witalności, a duszy pozwala na moment osiągnąć wyciszenie i harmonię.
By stworzyć prawdziwie zrównoważony mikrowszechświat swojego codziennego wędrowania, trzeba celebrować podawanie herbaty i delektować się jej aromatem. Sycić się nią można jednak nie tylko za sprawą zmysłu smaku, ale i wzroku, a to dzięki geniuszowi współczesnych designerów, którzy odziewają herbatę w niepospolicie zmyślne kształty.
karafki Stelton
Opracowanie: Stelton

Woda XXI wieku

Woda to żywioł bardzo wdzięczny, bo pozwalający plastycznie się formować w karafkach o najróżniejszych kształtach. Można zauważyć, że współcześni designerzy lubią organiczne kształty karafek, cenią obłości, krągłości, formy smukłe i przejrzyste. Ale zdarza się w tej konwencji wyłom, który odkrywa zupełnie inną postać wody. Chłód Arktyki i pustka kosmicznej przestrzeni zamknięte w karafce XXI wieku pokażą wodę tak czarująco krystaliczną, jakby pochodziła z praźródła.
suszarki do sałaty
Opracowanie: Silit

Zakręcona sałata

Obiegowe powiedzenie głosi, że modelki żyją wyłącznie sałatą. I coś w tym jest z prawdy, bo sałata zawiera zaledwie kilkanaście kilokalorii, a przy okazji jest źródłem sporej ilości mikroelementów i witamin z grupy A, B oraz C. Nie dość, że zdrowa, jest także dekoracyjna. Można przygotować ją na tysiące sposobów – na kwaśno, na słodko, samą, czy z innymi warzywami.
sztućce
Opracowanie: Casa Bugatti

Sztućce Aladdina – czyli, jak współczesność odmieniła baśń

Współczesny Aladdin zamienił wytartą i wysłużoną przez wieki lampę na… wytworne sztućce. I to nie byle jakie, bo sztućce włoskiej firmy Casa Bugatti.
termosy
Opracowanie: Stelton

Jak termos Magnussena modom stawiał czoła

Nie tylko człowiek wędruje przez czas i przestrzeń. Przemieszczają się też z upodobaniem przedmioty. Fenomenalne jest to, że, nie zmieniając swojej formy, stają się przy okazji ikoną panującej akurat kultury.
brytfanny
Opracowanie: Anolon, Riess, Römertopf, Silit,

"Pastereczka" w piekarniku – czyli współczesne twarze gęsiarki

Prosimy wybaczyć nieco frywolny tytuł, ale, inspirowani tekstami Jędrzeja Kitowicza, postanowiliśmy rozprawić się z problemem "gęsiarki". Słowo "gęsiarka" kojarzy się z rumianą i bosostopą pastereczką gęsi z "badylkiem" (jak to uroczo ujął Mickiewicz) w dłoni.
karafki
Opracowanie: BodaNova, Casa Bugatti, Legnoart

Wino i woda w kształtnych objęciach karafek

Karafka jest jak kobieta – zmysłowa, wielopostaciowa, pełna gracji i wdzięku. Ubiera w kształtną, szklaną szatę wypełniające ją wino bądź wodę. Karafka nadaje szyku i klasy przyjęciom, posiłkom w gronie przyjaciół czy znajomych. Jest skarbnicą aromatu wina i strażniczką świeżości wody.
kieliszki
Opracowanie: BodaNova
Źródło: BodaNova

Zmysłowa lekkość bytu

Niech na moment zakręci się w głowie, niech zniknie świat, niech problemy odlecą, jakby ktoś doprawił im skrzydła. Niech będzie lekko, zwiewnie, powabnie. Niech zapanuje wszechmocny dobry nastrój, którzy przyniesie ze sobą poczucie, że „chcieć, to móc”, że życie potrafi być upojne, że, gdy delektować się chwilą, można na moment zatrzymać czas...
lampki
Opracowanie: IKEA

Jak stworzyć klimat i zadbać o funkcjonalność oświetlenia?

Idealne oświetlenie to w uproszczeniu takie, które łączy funkcjonalność z odpowiednim efektem ozdobnym. Chyba każdy pragnie mieć klimatyczne wnętrze, a przy tym móc bez problemu czytać prasę. Problemu nie ułatwia fakt, że różne pokoje wymagają innych rozwiązań. Jak się nie zgubić pośród licznych propozycji i trafnie dobrać właściwe rozwiązania dla naszego mieszkania?