X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Marat-Sade

Marat-Sade

"Co się stało z naszą rewolucją... ?" Pytanie to jak refren powtarza się w najnowszej realizacji Teatru Wierszalin. Jednak sztuka Petera Weissa w realizacji Teatru Wierszalin jest brechtowskim "zeitteater" a rebours.
Michael Jackson
Opracowanie: stingeredoo

Michael Jackson nie żyje

Michael Jackson zmarł w nocy z 25 na 26 czerwca. Akcja serca ustała po godzinie 12 lokalnego czasu Los Angeles. Reanimacja trwała ponad godzinę, niestety bez skutku. Artysta miał 50 lat. Przyczyna śmierci zostanie ustalona po autopsji.
Wake up in the evening
Opracowanie: Emil Ziba

Wake up in the evening

"Przysiadam w moim ogrodzie zastanawiam się nad możliwością powrotu"
T. S. Eliot
Wspólne wydarzenia. Wspólne życie i przeżywanie. Wspólne oddychanie. Pewnego popołudnia coś pęka. Proces przemian niezwykle gwałtowny, pozostawia niezatartą rysę na współodczuwaniu.
most
Opracowanie: Rafin Developer
Źródło: Rafin Developer

Weekend pod Warszawą

Piękno jest tak blisko! Tak można zwrócić się do mieszkańców stolicy, którzy masowo nawiedzają Zakopane i polskie morze, a omijają urocze Mazowsze. A w rzeczy samej jest tam wiele do zobaczenia!
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance
Opracowanie: Nigel Rolfe "Hand on Face"

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance

Performance Platform Lublin to nowy festiwal organizowany przez Ośrodek Sztuki Performance w Lublinie przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

To trzydniowa dawka najbardziej progresywnej z dziedzin sztuki współczesnej. Kuratorem festiwalu jest lubelski artysta Waldemar Tatarczuk, kurator programu performance w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, biorący udział w festiwalach m. in. w Paryżu, Belfaście, Kijowie, Tel Awiwie, Pekinie, Bangkoku.
Kubuś Fatalista i jego pan

Kubuś Fatalista i jego pan - Denis Diderot

Powiastkę filozoficzną "Kubuś Fatalista i jego pan" Denis Diderot napisał w 1773 roku. Pan i jego sługa, nie śpiesząc się, odbywają podróż. Różnią się od siebie jak ogień i woda, a równocześnie istnieć bez siebie nie mogą.
biżuteria
Opracowanie: Bogumił Bytomski

Polska sztuka złotnicza w Monachium i Warszawie

Wally Olins, guru światowego brandingu, uważa, że polska sztuka powinna być jednym z "filarów" w tworzeniu nowego, międzynarodowego wizerunku Polski. Wystawy takie, jak prezentowana w Monachium Kolekcja współczesnej polskiej sztuki złotniczej ze zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – przyczyniają się bezpośrednio do kreowania nowoczesnego wizerunku Polski.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Opracowanie: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Najlepsze spływy kajakowe

Wakacje, czy to wiosną, czy latem należy zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Warto nastawić się na bardziej czynne formy odpoczywania. Nie potrzeba przy tym konieczne wyjeżdżać z kraju, aby zafundować sobie niezapomniane wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić świetną okazję do sprawdzenia własnej kondycji oraz miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie zalecane tym osobom, które dysponują odrobiną wolnego. Jest to świetna oferta dla ludzi młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak i całych rodzin.
ptak
Opracowanie: pTAK!
Źródło: pTAK!

Wystawa „Ptak też Człowiek” w Złotych Tarasach!

W Złotych Tarasach można przez najbliższy miesiąc oglądać barwną wystawę poświęconą ptakom. Główne hasło towarzyszące wystawie brzmi „Ptak też Człowiek” i ma zwrócić uwagę widzów na ich fascynującą różnorodność.
runa Uruz

Runy - zaczarowany świat Runy Uruz

Uruz jest drugą kartą w Futharku. Jej Żywiołem jest Ziemia. Na karcie autorstwa Voenix widać potężnego tura, który jest symbolem siły, witalności. Graficzny, kanciasty znak przypomina z wyglądu podkowę, a podkowa zawsze kojarzy się nam ze szczęściem, powodzeniem, pomyślnością we wszystkich aspektach naszego życia.