X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
flamenco

Michał Czachowski – "Indialucia" - powrót do korzeni

Mimo, że wydana w 2005 roku płyta gitarzysty Michała Czachowskiego powstawała przez pięć lat, a nagrania, w których brało udział kilkunastu pochodzących z Indii, Hiszpanii i Polski muzyków, zarejestrowano na dwóch kontynentach w pięciu studiach muzycznych.
Eric Clapton
Opracowanie: www.brzmienia.eu

Eric Clapton w Gdyni…

To był koncert roku, albo lepiej – ostatnich kilku lat. Nagłośnienie doskonałe, selektywny, nie za głośny dźwięk. Byłem w kilku miejscach i słyszałem wszędzie tak samo (to już szczyt świata w akustyce). Perfekcyjny i cudowny śpiew dwóch dziewczyn, białej i czarnej – z gospelowym doświadczeniem, sprawiający wrażenie, że występ ten jest dziełem zespołu.
Isaac Hayes
Opracowanie: www.brzmienia.eu

Zmarł Isaac Hayes (20.08.1942 – 10.08.2008)

Czołowy przedstawiciel southern soul, jedna z najważniejszych postaci w legendarnej wytwórni Stax Records. Isaac Hayes to artysta wszechstronnie uzdolniony, zarówno jako muzyk, który komponował, aranżował i produkował utwory innych artystów, szczególnie w Stax Records, ale też jako aktor i specjalista od dubbingu – młode pokolenie jego głos lepiej zna z rysunkowego serialu South Park, gdzie wcielał się w postać Szefa.
MITAM

MITAM- Międzynarodowe Targi Muzyczne

Konferencja prasowa, zorganizowana 17 lipca br. w poznańskim Naszym Klubie,  dotyczyła Międzynarodowych Targów Muzycznych MITAM. Jej uczestnikami byli przedstawiciele nie tylko poznańskich mediów, lecz również osoby z   szerokimi zainteresowaniami muzycznymi,   jednocześnie tworzący  tematyczne i hobbystyczne portale internetowe i radia internetowe.
dzieci

Children's Classics

Artysta: Różni Wykonawcy
Wytwórnia: Sony/BMG
Nośnik: 3CD
Nick Cave
Opracowanie: marco annunziata

Nowa twarz skandalisty

Czy Nick Cave może jeszcze czymś zaskoczyć? Może. Po mrocznych piosenkach, jakie zdominowały wcześniejsze albumy, nagrana przez niego i zespół The Bad Seeds najnowsza płyta "Dig!!! Lazarus Dig!!!" (EMI) to powrót (udany!) do muzyki garażowo-rockowej, inspirowany historią biblijnego Łazarza oraz postacią słynnego iluzjonisty Harry'ego Houdiniego.
papaya dance
Opracowanie: HEAROLDUS

Papaya Dance

Gdy w 1976 roku w Polsce wprowadzano kartki na cukier, w tym samym czasie niektórzy artyści z Polski próbowali zrobić karierę w USA. W gronie tych osób znalazła się między innymi wokalistka jazzowa pochodząca ze Śląska - Urszula Dudziak.
Pani Urszula wyjechała za ocean już w 1973 roku, aby występować prawie w całej Ameryce i Kanadzie.
Gentelman

M.I.A., Gentelman i inni w Gdyni

Znamy już pierwszych wykonawców, którzy podczas tegorocznej edycji Heineken Open'er Festival wystąpią na nowej scenie - World Stage.
Gospel
Opracowanie: Materiały prasowe

Międzynarodowy Festiwal Gwiazd - Półmetek

Wspaniały występ Miecza Szczęśniaka i Gospel Joy oraz bluesowe nocne granie w wykonaniu Ali Janosz i Hoodoo Band to tylko niektóre z wydarzeń trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Wszystkie bilety Klimakterium i już zostały wyprzedane.
koncert Grzegorz Turnau
Opracowanie: Bonarka City Center

IX edycji akcji "Szlachetna Paczka" z Grzegorzem Turnauem

We wtorek 12 stycznia, w "otwartej na dobre" Bonarka City Center odbył się koncert znakomitego krakowskiego artysty – Grzegorza Turnaua. Wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej wystąpił on na głównym placu BCC, by uczcić rezultaty IX edycji akcji SZLACHETNA PACZKA.