X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Janusz Radek

"Dziękuję za miłość" - Janusz Radek

"Dziękuję za miłość" to koncert skomponowany z utworów, które zostały wydane jako autorski album, gdzie swoboda, różnorodność i radość obecne w muzyce Janusza łączą się z przepięknymi tekstami Haliny Poświatowskiej i nowoczesnymi brzmieniami dzięki aranżacjom Mateusza Pospieszalskiego.
MUZYKA NA SZCZYTACH
Opracowanie: Stowarzyszenie im. M. Karłowicza
Źródło: Stowarzyszenie im. M. Karłowicza

„MUZYKA NA SZCZYTACH” POWRACA W 2011 ROKU

W dniach 17-24 września w Zakopanem odbędzie się 3. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach". Plakat i linię graficzną tegorocznego festiwalu zaprojektował wybitny polski grafik, współtwórca Polskiej Szkoły Plakatu, Waldemar Świerzy. Na uczczenie 80 urodzin tego artysty, w dniach 5 – 18 lipca i 13 – 26 września na ul. Krupówki w Zakopanem.
Pete Gooding
Opracowanie: Stereo Stock

Pete Gooding - koncert z cyklu Stereo Stock

Kolejna w tym roku impreza z cyklu Stereo Stock odbędzie się znów w Krakowie. Tym razem sety zabrzmią w dobrze znanym w imprezowym towarzystwie Klubie Rdza.

Wielbiciele muzyki house i ciekawych brzmień downtempo spod znaku balearic będą mieli okazję posłuchać Pete'a Goodinga, na co dzień występującego w londyńskim klubie Ministry of Sound oraz w klubie Space na Ibizie.
Chris Botti
Opracowanie: www.fabrykatrzciny.pl

Chris Botti

Chris Botti urodził się 12 października 1962 w Portland w stanie Oregon. Miłość do muzyki obudziła w nim matka - pianistka i nauczycielka muzyki. Po skończeniu studiów na prestiżowym Indiana University, przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie współpracował z saksofonistą Hugh Padghamem i trębaczem Woody Shawem. W roku 1990 został zaproszony do zespołu Paula Simona, z którym grał przez kolejne 5 lat.
Daktari
Opracowanie: Złote Tarasy
Źródło: Złote Tarasy

Ostatnie koncerty na Letniej Scenie Złotych Tarasów

Klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu i folkowych brzmień będzie umilała miłośnikom koncertów w Złotych Tarasach ostatnie dni wakacji.
Mikromusic
Opracowanie: Mikromusic
Źródło: Mikromusic

Narcotango na Letniej Scenie Złotych Tarasów!

Ciekawe zespoły, nietypowe aranżacje muzyczne i odważne mieszanie różnych konwencji – to możemy usłyszeć w tym roku na Letniej Scenie Złotych Tarasów.
Inga Liljestrom
Opracowanie: Teatr Muzyczny Capitol

Inga Liljeström, czyli trip-hopowe brzmienia na 31. PPA

Znakomita wokalistka i wiolonczelistka, młoda wschodząca gwiazda muzyczna z Australii. Niezwykle przewrotna i kusząca twórczość Ingi Liljeström wypełniona jest pod względem lirycznym zagadkowymi i sugestywnymi opowiastkami, przywodzącymi na myśl surrealistyczne obrazy Davida Lyncha.
Cieszyn jubileusz

1200-lecie Cieszyna z Krzysztofem Penderecki

W ramach obchodów jubileuszu 1200-lecia Cieszyna Krzysztof Penderecki wykona wraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach utwór napisany specjalnie z tej okazji.
Grupa MoCarta Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski i Grupa MoCarta

Zbigniew Zamachowski wykona wybrane piosenki ze swojego repertuaru, od nastrojowych po żartobliwe, autorstwa klasyków: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego; jak również twórców młodszego pokolenia: Artura Andrusa, Piotra Bukartyka i swoje własne.
Stereo Stock

Relacja z tegorocznego Stereo Stock i występu Peta Goodinga

24 października Kraków rozgrzewały sety grane przez Peta Goodinga, dj-a o którym głośno w londyńskim Ministry of Sound, czy na gorącej Ibizie. Kolejna odsłona Stereo Stock już za nami.