X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
scrabble

Elektroniczny słownik dla miłośników Scrabble

Miłośnicy gry scrabble już nie będą musieli główkować nad nowymi wyrazami. Wyręczy ich w tym elektroniczny słownik firmy Franklin o nazwie Official Scrabble Players Dictionary.
Chevrolet Tacuma

Najwyższy człowiek świata i jego samochód

Zapewne słyszeliście kiedyś o Leonidzie Stadnyku. Jeśli nie, łatwo wyłowicie go z tłumu. Ten 36-letni mieszkaniec Ukrainy jest obecnie najwyższym żyjącym człowiekiem na naszej planecie.
U2

Moja droga do U2 w 3D

Czy trójwymiarowe spektakle z koncertów irlandzkiego zespołu U2 zrewolucjonizują kino? Czy będziemy chodzić na koncerty do kin czy też pojawią się wreszcie pełnometrażowe fabuły 3D?
kamery
Opracowanie: Sony

Najmniejsza na świecie kamera Full HD

Firma Sony utrzymuje, że wyprodukowała najmniejszą na świecie kamerę Full HD. HDR-TG1 ma rozmiary 3,3x12x6,3 cm i waży zaledwie 0,28 kg.
Urządzenie pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 1920x1080 i na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 4 Mpix. Optyka wykorzystana w kamerze to Carl Zeiss Vario-Tessar z 10-krotnym zoomem optycznym.
zwijany wyświatlacz
Opracowanie: Polimer Vision

Zwijany wyświetlacz.

W Holandii rozpoczęto seryjna produkcje rozwijanych wyświetlaczy. Polimer Vision zaszokowała wszystkich, wypuszczając rozwijany wyświetlacz. Taki ekran może znaleźć zastosowanie prawie wszędzie.
wielkanoc
Opracowanie: Johny hanging head down from the

Wzór na jajo

Może Wielkanoc zainspirowała naukowców, aby opracować wzór na jajo, a właściwie na jego graniczną prędkość obrotową?
Parę lat temu nasze gazety (powołując się na arykuł czasopisma "Nature") przekazały wzór na prędkość obrotową W ugotowanego jaja. Wzór wyprowadziła dwójka naukowców z Cambridge (Moffatt i Shimomura).
kamery

Camileo - niewielka kamera HD

Toshiba zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej, niewielkiej kamery nagrywającej wideo w wysokiej rozdzielczości.
Snowboard, zima
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Górskie wesele

jakiś czas temu popularne zrobiło się urządzanie ślubu i wesela w górach. To jasne - piękne widoki kuszą i są o niebo ciekawszą scenerią zaślubin niż miasto. Mieszkańcy miejscowości i wiosek w górach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu par, więc organizacja wesela w górach nie stwarza kłopotów.
indianie
Opracowanie: Jeff Kubina

Molas - pamietniki Indian Kuna

"Kobiety są malarkami […] Kolory, które wybierają to […] czerwony, żółty i niebieski, bardzo błyszczące i urzekające […] Tworzą figury ptaków, bestii, ludzi, drzew […]"
Pieniądze, Euro
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Maszyny pakujące - rozwiązanie dla Twojej firmy

Maszyny pakujące od dłuższego już czasu są bardzo ważna częścią linii produkcyjnych w każdej tak naprawdę fabryce. Pakowanie ręczne nie jest tak błyskawiczne i skuteczne, więc coraz częściej pakowaczy zastępują maszyny pakujące. Jest wiele rodzajów tych urządzeń, dopasowane są do pakowania w konkretny sposób - czy to w folie, czy w pudełka, czy też na przykład owijające palety.