X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Maszyna do pakowania
Opracowanie: Simon Berry
Źródło: http://www.flickr.com

Czy przemysł spożywczy będzie miał przed sobą świetlaną drogę?

W dniu dzisiejszym jedną z w najwyższym stopniu znaczących branży w gospodarce na pewno jest rynek gastronomiczny. Statystyki ogromnie wyraźnie pokazują, że stosunkowo wysoki odsetek naszego społeczeństwa na co dzień często korzysta z wszelkiego rodzaju usług gastronomicznych. W wielu przypadkach fakt ten niewątpliwie uwarunkowany jest brakiem czasu, który obligatoryjnie musimy przeznaczyć na pracę. Idąc dalej tym tropem, niesłychanie dobrą decyzją wydaje się być konsumpcja w lokalach gastronomicznych czy ostatnio w szeregu przypadków omawiany temat gotowych dań. Ich przygotowanie nadzwyczaj w wielu przypadkach nie wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na czas, dlatego ich zakup w wielu przypadkach okazuje się być nadzwyczaj dobrą decyzją.
biurko
Opracowanie: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Wzrastająca popularność programistów na polskim rynku pracy

Programista zalicza się do jednego z dziesięciu najbardziej szukanych przez pracodawców stanowisk pracy. Lecz profesja ta nie jest dla każdego. By nim stać się trzeba lubić matematykę a nade wszystko komputery, czyli informatykę. Jedno jest pewne programista to zajęcie z przyszłością. W najbliższym czasie będą oni tak samo cenieni i respektowani jak prawnicy czy medycy.
Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Co zrobić gdy zaginie przelew?

Przelewy stały się dla nas codziennością. Możemy dokonywać ich praktycznie z każdego miejsca na świecie przy pomocy komputera lub nawet telefonu. Ich zaletą jest oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że w wirtualnej przestrzeni wysłane pieniądze nie docierają do odbiorców.
Praca przy komputerze
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Consulting i coaching - rozwiązania, których celem jest wsparcie zarządzanego przez ciebie przedsiębiorstwa

Nawet prężna firma czasem wymaga asysty z zewnątrz. Zwłaszcza dziś, gdy dla ekonomii zbliżają się okropne czasy, ponieważ z Zachodu płynie fala dekoniunktury. To chwila, gdy skuteczny konsulting umie uratować działalności życie.
podatki
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W jaki sposób poradzić sobie z fakturami posiadając firmę?

Każdy przedsiębiorca dobrze zdaje sobie sprawę, iż ogólnie nie jest trudne na przykład pozyskiwanie klientów albo współpraca z nimi, ale najzwyczajniej w świecie problemem jest biurokracja. To smutne, bo trudno odnaleźć jakikolwiek sens w tej całej biurokracji. To w końcu powoduje, że zamiast ciężko pracować, pozyskiwać nowych klientów oraz zamówienia, właściciele firm są zmuszeni do tracenia cennego czasu na bzdurne formalności. Jednak na szczęście można jakoś ograniczyć kłopoty z biurokracją.
Efematic
Opracowanie: Efematic
Źródło: http://efematic.pl/

Automatyzacja kontra workflow.

Pojęcia workflow’u (przepływu pracy) i automatyzacji są bardzo często mylone. Dostawcy rozwiązań workflow’u twierdzą że oferują automatyzacje. Jak jest faktycznie?Workflow faktur zarządza przepływem faktur cyfrowo, zmieniając proces z manualnego obiegu na jego elektroniczny odpowiednik. Dla twojej firmy oznacza to, że używasz pre-defiowanych albo ustalonych administracyjnie schematów przepływu faktur.
Księgowość
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Rozliczanie kadr i płac w 2012

Mając własną firmę powinniśmy zwracać dużą uwagę na szereg kwestii. W przypadku, jeśli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza naturalnie dobrze powinniśmy przestrzegać terminowego wpłacania składek ZUS, odpowiednio wpisywać wszystkie rachunki i koszty, w odpowiednim momencie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego sporo.
Opracowanie: HEMMERSBACH

Firma windykacyjna

Windykacja to w skrócie próba odebrania swojego mienia w zgodzie z przepisami prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń zwykle przekazuje się odzyskanie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna ma zasób wiedzy i praktykę niezastąpione do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.
dziecko
Opracowanie: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta

Jak założyć żłobek lub klub dziecięcy

Odpowiednia edukacja dziecka powinna być prowadzona na każdym etapie jego rozwoju. „Dyrektor Szkoły - miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej” wraz z kwartalnikiem „Przed Szkołą. Poradnik dyrektora przedszkola” od lat czynnie wspiera edukację i opiekę nad małym dzieckiem.
karty płatnicze

Ile kosztują "plastikowe pieniądze"?

Pierwszą kartę płatniczą wydano w Polsce w roku 1990. Wcześniej posiadali je tylko cudzoziemcy. Według danych NBP, dziś w portfelach Polacy mają już około 32 milionów "plastików". Właśnie zbadano do czego i jak używamy ich najczęściej.
Dla jednych posługiwanie się "plastikowym pieniądzem" jest już naturalnym wyborem, dla innych wiąże się jedynie z wypłatami z bankomatu.