X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Vitalij i Wladimir Klitschko
Opracowanie: VIVARTO SP. z o.o.
Źródło: VIVARTO SP. z o.o.

KLITSCHKO

Mamy szansę podejrzeć życie wielkich mistrzów od stawiania pierwszych kroków w boksie w Związku Radzieckim. Szansą na międzynarodową karierę była dla braci przeprowadzka na Zachód, gdzie pod okiem pierwszych profesjonalnych trenerów Wladimir trafił do elity czołowych zawodników warszawskiej Gwardii.

Pasmo największych sukcesów rozpoczęło się w 1996 roku pierwszą zawodową walką Vitalija i debiutem Wladimira na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.
załoga G
Opracowanie: CD Projekt Sp. z o.o.

Załoga G

Już 4 grudnia br. w sprzedaży ukaże się najnowsza produkcja Walt Disney Pictures i Jerry'ego Bruckheimer'a - "Załoga G" (G-Force). To nietypowe połączenie kina familijnego, kina akcji i animacji komputerowej dostępne będzie w formacie DVD i Blu-ray.

Sympatycy disneyowskiej fabuły i animacji znajdą na płytach ciekawe konkursy, wywiady z twórcami, a także sceny, które nie zostały ostatecznie wykorzystane. Wersja płyt Blu-ray zawiera również dokument przedstawiający historię powstania filmu.
Alchemia Kina Rosyjskiego

Alchemia Kina Rosyjskiego

Alchemia Kina Rosyjskiego to przegląd zarówno rosyjskich premier filmowych ostatnich lat, jak i wybór radzieckich klasyków. Na srebrnym ekranie wielkie nazwiska i 19 niezapomnianych tytułów.
Roman Polański

"Polański: Ścigany i pożądany"

W dniach18-20 grudnia kino Alchemia zaprasza na weekend z Romanem Polańskim. Będzie można zobaczyć głośny dokument "Roman Polański. Ścigany i pożądany", klasyczne filmy reżysera, a także polskie produkcje, w których pojawił się jako aktor.
Latawce Kabul dokument

Kabul oczami polskich i afgańskich filmowców

4 lutego o godzinie 18:45 DKF Imaginarium w kinie Alchemia zaprasza na specjalny pokaz filmu "Latawce". Dokument opowiada o młodych Afgańczykach biorących udział w polskim kursie filmowym w Kabulu. W dyskusji po filmie weźmie udział Nooria Habebi - Afganka, która była tłumaczką podczas kręcenia filmu.
światełka dekoracje świąteczne
Opracowanie: PLANETE

Ameryka tonie w powodzi gwiazdkowych świateł

Ozdabianie domu na Boże Narodzenie jest dla wielu Amerykanów pasją i rodzajem sportu.
Chaotyczna Anna

Chaotyczna Anna

Czuję się dumny z tej podróży, ona dała mi film o kobietach. Towarzyszy mi moja siostra Anna, którą dawno temu chwyciłem za rękę, by mogła postawić swoje pierwsze kroki. Towarzyszą mi moi wierni przyjaciele. Montse i moja córka Anna.
Lupa Obscura

Bluszcz - pokaz filmu Hanny Włodarczyk

4 listopada, o godz. 18:45, w stołecznym kinie Alchemia odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu "Bluszcz". Projekcji tego klasycznego już filmu Hanny Włodarczyk towarzyszyć będzie dyskusja o feminizmie z udziałem współautorki scenariusza - Andy Rottenberg.

Środowy pokaz jest częścią cyklu Lupa Obscura - Kino i Gender. Projekt jest realizowany wspólnie przez Fundację Filmowa Warszawa, Studia Podyplomowe Gender Studies IBL PAN i Fundację Gender Center. Filmowe spotkania pod patronatem DKF Imaginarium mają na celu zapoznanie szerokiej publiczności z problematyką płci kulturowej w kontekście sztuk wizualnych.
Festiwal Zwiastunów Filmowych
Opracowanie: Biuro Informatyki Stosowanej For

Rusza III Festiwal Zwiastunów Filmowych

Festiwal Zwiastunów Filmowych – jedyne w Europie wydarzenie poświęcone przeglądowi unikalnych, krótkich form filmowych i jedyne na świecie kino na łóżkach – rozpocznie się już 11 lipca w Trzebnicy.
Wyspa

Złota kolekcja Sputnika- "Wyspa"

Gdzieś na północy Rosji w niewielkim prawosławnym klasztorze mieszka wyjątkowo nietuzinkowy człowiek. Jego dziwaczne zachowanie dezorientuje i wprawia w zakłopotanie jego braci mnichów. Ci, którzy odwiedzają wyspę, wierzą, że posiada on moc uzdrawiania, odpędzania demonów i przepowiadania przyszłości. On sam jednak uważa się za człowieka niegodnego szacunku z powodu grzechu, który popełnił w młodości. Film jest przypowieścią, która łączy realia życia codziennego w Rosji z rytuałem zakonnym i porządkiem zajęć w klasztorze.