X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Kran, woda
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Zmiękczanie wody

Czym jest twarda i miękka woda, i jakie metody zmiękczania wody stosuje się w gospodarstwie domowym?
Opracowanie: Pixers

Odnawianie wnętrza – sposoby

Odnawianie wnętrza nie jest jedynie zabiegiem kosmetycznym. Po kilku latach farby na ścianach wycierają i brudzą się, a miejsce wygląda niezachęcająco. To mocny bodziec do remontu i idealne usprawiedliwienie metamorfozy wystroju.
chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Co wiesz o chłodnictwie?

Chłodnictwo to nadzwyczaj duża odnoga przemysłu. Komory chłodnicze używane są w bardzo wielu miejscach. Najczęściej w branży spożywczej i kosmetycznej, ale też w innych. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, pensjonat czy większa kafeteria powinny wykorzystywać wytwory tej właśnie odnogi przemysłu. W każdym miejscu, gdzie potrzeba składować magazynować produkty spożywcze, a czasami też pewne produkty kosmetyczne muszą być chłodnie.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Opracowanie: Purmo
Źródło: Purmo

Najlepsze ogrzewanie domu?

Ogrzewanie jest zdecydowanie ważna sprawą. Trzeba je uwzględnić już przy tworzeniu projektu domu. Warto tak je zaplanować, żeby rachunki po zimie nie zatrzymały serca. Zdecydujmy się na typ ogrzewania i kaloryferów. Montaż C.O w domu nie jest raczej łatwą sprawą.
Lexus LS 600h L
Opracowanie: © Lexus
Źródło: © Lexus

Awaryjne otwieranie samochodu

Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Nierzadko zdarza się tak niesamowity pech, że aż trudno w to uwierzyć. Ludzie tracą z oczu dużo rzeczy, najczęściej takie, które mają niewielkie gabaryty. Analizy ujawniają, że zwykle zapodziewają się nam między innymi portmonetki, czapki i różnego rodzaju klucze. Trzeba także brać pod uwagę fakt, że zawieruszenie czegoś może być wynikiem nie pośpiechu albo wypadku, a zwyczajnie roboty kieszonkowca. Jest jeden przedmiot, którego zawieruszenie możemy przeżyć najboleśniej. Rzecz tu o kluczykach do pojazdu.
mieszkania
Opracowanie: Mermaid Properties Sp. z o.o.

Zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe we Wrocławiu.

Razem z wiosennymi porządkami wzrasta popyt na mieszkania Wrocław, razem z innymi polskimi miastami, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie letnich urlopów i przypuszczalnie znów powróci od początku roku szkolnego. Wtedy to do miasta napłynie świeży rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze cztery kąty.

Profesjonalna siłownia domowa

Gdy mamy własny dom wspaniałym pomysłem jest stworzenie w nim małej siłowni. Zwykle mamy jedno pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, w jaki sposób je zagospodarować. Ustawienie tam przyrządów do ćwiczeń będzie najlepszym pomysłem. Szczególnie gdy zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja ćwiczenia w gronie innych osób jest dla nas ogromnie nieprzyjemna. Wtedy ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.
kojec dla dziecka
Źródło: Cebababy.pl

Kojec i wanienka dla dziecka

Kojec dla dziecka z miękkim podstawą jest rzeczą nadzwyczaj przydatną dla rodziców. Mogą bez zbędnego stresu zostawiać w nim swe nie dające się opanować dzieci, które uczą się chodzić. Raczkującego malucha powinno się pilnować non stop. Dzięki kojcom niemowlęta nie są wystawione na utratę równowagi, przy dodatkowym strąceniu sobie na główkę ostrych przedmiotów, nawet jeśli opiekun nie znajduje się w pobliżu. O ile w kojcu znajdują się same bezpieczne zabawki, można być pewnym, że dziecku nie zdarzy się wypadek w czasie braku opieki.
Ściana jak nowa
Opracowanie: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jaki podatek wybrać za wynajem mieszkania?

Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej bądź na tak nazywanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest łatwiejszą formą rozliczenia podatku dochodowego. Jeżeli go wybierzemy należy złożyć oświadczenie o wyborze tej formy odpowiedniemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego podatku jest uzależniona od wielkości przychodu i nie możemy go zmniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Liczymy go sami i wpłacamy, co miesięcznie albo co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni przyszłego miesiąca.
Opracowanie: TEKTUM

Zmiany na rynku sprzedaży domów

Od zeszłego miesiąca na rynku domów jednorodzinnych obserwujemy oznaki krachu. Nie jest to optymistyczna wiadomość dla firm pośredniczących i osób, które pragną w krótkim czasie i korzystnie sprzedać nieruchomość. Z drugiej strony, to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce znaleźć domek w mocno niskiej cenie!